Ana Sayfa Spor Y.Boğaziçi fırsat tepti: 0-0

Y.Boğaziçi fırsat tepti: 0-0

Telsim Birinci Lig’de şampiyonluğu yakından ilgilendiren karşılaşmada lider Yeniboğaziçi sahasında konuk ettiği en yakın takipçisi Yalova ile 0-0 berabere kaldı. Yeniboğaziçi’nin kazanması halinde şampiyonluğunu ilan edeceği müsabaka sonrasında her iki takımın da kaderi son hafta oynanacak olan maçlara kaldı. Dolu tribünler önünde iki takımın da stresli olduğu karşılaşmada çok pas hatası yapılırken, Yeniboğaziçi’nin değerlendiremediği iki net pozisyondan sonra Yalova maçın son dakikalarında net pozisyonlarda sonuca gidemedi.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2013 Pazartesi 09:54
Y.Boğaziçi fırsat tepti: 0-0

Maçtan sonra Yalova’ya karşı ikili averajda üstün olduğunu düşünen Yeniboğaziçi futbolcuları ve taraftarları, Süper Lige terfi ettikleri kanaatiyle sevinç yaşadılar. Ancak, 1-1 ve 0-0’lık sonuçların ‘Müsabaka Talimatı’nın 10. madde 2. fıkrasının bb ve cc bendine göre “Kendi aralarındaki müsabakalarda puan eşitliği varsa kendi aralarındaki müsabakalardaki gol averajına bakılır. (Kendi aralarındaki maçlarda atılan gollerde eşitlik varsa, deplasmanda fazla gol atan takım üstün sayılmaz.). cc. Kendi aralarındaki müsabakalarda puan ve gol eşitliği devam ediyorsa, genel puanlamadaki gol averajına bakılır.” açıklaması paralelinde, bu sonuçların Yeniboğaziçi’ne avantaj sağlamayıp genel averaj dikkate alınacağından, Süper Lige terfi edecek takımlar son hafta belirlenmiş olacak. Müsabaka Talimatı’nın 10. maddesinde yer alan “Puan Usulü ve Averaj” başlığının tamamı şöyle:

 

MADDE 10 - PUAN USULÜ VE AVERAJ

 

2) “Müsabaka Statülerinde” aksi belirtilmediği sürece aşağıdaki sistem uygulanır:


Puan usulü ile yapılan müsabakalar sonunda en fazla puan kazanan takım birinci, ondan sonra gelen ikinci ve devamı olarak sıralanır. Puanların eşitliği halinde aşağıda belirlenen sistem uygulanır.


a) Aynı puana sahip takım sayısı iki ise;


aa. Önce bu iki takımın kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan üstünlüğüne bakılır,


bb. Kendi aralarındaki müsabakalarda puan eşitliği varsa kendi aralarındaki müsabakalardaki gol averajına bakılır. (Kendi aralarındaki maçlarda atılan gollerde eşitlik varsa, deplasmanda fazla gol atan takım üstün sayılmaz.)


cc. Kendi aralarındaki müsabakalarda puan ve gol eşitliği devam ediyorsa, genel puanlamadaki gol averajına bakılır.


d. Takımların gol averajları da eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık