Ana Sayfa Dünya YENİ KABİNE Genel Kurul’da okunan Bakanlar Kurulu Listesi şöyle !

YENİ KABİNE Genel Kurul’da okunan Bakanlar Kurulu Listesi şöyle !

BAKANLAR KURULU’NUN PROGRAMININ, ATANMA TARİHİNDEN BAŞLAYARAK EN GEÇ BİR HAFTA İÇİNDE, BAŞBAKAN VEYA BİR BAKAN TARAFINDAN, CUMHURİYET MECLİSİ’NDE OKUNMASI GEREKİYOR

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2018 Cuma 20:46
YENİ KABİNE Genel Kurul’da okunan Bakanlar Kurulu Listesi şöyle !

YENİ KABİNE MİLLETVEKİLLERİNİN BİLGİSİNE GETİRİLDİ

BAKANLAR KURULU’NUN PROGRAMININ, ATANMA TARİHİNDEN BAŞLAYARAK EN GEÇ BİR HAFTA İÇİNDE, BAŞBAKAN VEYA BİR BAKAN TARAFINDAN, CUMHURİYET MECLİSİ’NDE OKUNMASI GEREKİYOR

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, yeni kabinenin milletvekillerinin bilgisine getirilmesi amacıyla bugün kısa süreli bir toplantı yaptı. Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, Cumhuriyetçi Türk Partisi- Halkın Partisi-Toplumcu Demokrasi Partisi-Demokrat Parti Koalisyon Hükümeti Bakanlar Kurulu listesinin okunması gündemiyle 13.10’da Meclis Geçici Başkanı Hüseyin Angolemli başkanlığında toplandı.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın bu sabah onayladığı CTP-HP-TDP-DP Koalisyon Hükümeti Bakanlar Kurulu listesi okunarak milletvekillerinin bilgisine sunuldu.

Bilgiye sunuşun ardından Genel Kurul’un bugünkü toplantısı tamamlandı. Meclis’in bir sonraki birleşimi 5 Şubat’ta yapılacak.  YENİ KABİNE Genel Kurul’da okunan Bakanlar Kurulu Listesi şöyle: “Başbakan Tufan Erhürman (CTP), Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı Kudret Özersay (HP), Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit (TDP), Maliye Bakanı Serdar Denktaş (DP), İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars Kadri (HP), Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan (HP), Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami (CTP), Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu (DP), Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali (CTP), Sağlık Bakanı Filiz Besim (CTP), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler (TDP)” DEVİR TESLİMLER BUGÜN.. HÜKÜMET PROGRAMI EN GEÇ BİR HAFTA İÇİNDE Bu arada Başbakanlık ve bazı bakanlıklardaki devir teslimler bugün gerçekleşiyor.

Anayasa’nın 109. Maddesi’e göre, Bakanlar Kurulu’nun programı, atanma tarihinden başlayarak en geç bir hafta içinde, Başbakan veya bir bakan tarafından, Cumhuriyet Meclisi’nde okunması gerekiyor. Programın Cumhuriyet Meclisi’nde okunmasından sonra güvenoyuna başvurulacak.  Güvenoyu için görüşmelerin, programın okunmasından iki tam gün geçtikten sonra başlaması ve görüşmelerin bitiminden de bir tam gün geçtikten sonra oylama yapılması gerekiyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

GÜBRE FABRİKASINDA PATLAMA: 44 ÖLÜ, 640 YARALI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık