Ana Sayfa Yurt Yeni suçları ortaya çıktı

Yeni suçları ortaya çıktı

Düzmece kazalarla sigortadan para aldıkları iddia edilen 4 kişinin tutukluluk süreleri 3 gün daha uzatıldı.

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2013 Salı 19:47
Yeni suçları ortaya çıktı

Ziya NASIFOĞLU

 

Olmamış trafik kazalarını olmuş gibi göstererek sahtekarlıkla sigortadan para aldıkları iddiasıyla Boğazköy Polis Karakolu ekipleri tarafından haklarında soruşturma yürütülen Erol Yemenici, Bekir Erişen, Ümit Parlak Yıldız ve Muhammet Gemici’nin yeni suçları ortaya çıkarıldı.


Dikmen ile Taşkent arasındaki yolda “düzmece” bir kaza hazırlayıp, polise yalan bilgi verdikleri iddiasıyla Boğazköy Karakolu’nda tutuklu bulunan zanlılar, bu kez Tepebaşı’nda meydana gelen aynı suçla ilgili Çamlıbel Polis Karakolu ekipleri tarafından mahkemeye çıkarıldı.


Çamlıbel Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Mustafa Akan, zanlıların Tepebaşı’nda olmamış bir trafik kazasını olmuş gibi göstererek, “Amme fesatçılığı” yaptıkları iddiasıyla haklarında soruşturma başlatıldığını söyledi.


Mustafa Akan, zanlıların Boğazköy Karakolu’ndan yeni teslim alındıklarını ifade ederek, soruşturmayla ilgili alınması gereken ifadeler olduğunu dile getirdi. Zanlıların bağlantılı oldukları 2 benzeri suçun daha olduğu yönünde bilgi edindiklerini anlatan Akan, gerçeklerin ortaya çıkması için zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını istedi.

 

Avukatları itiraz etti

 

Zanlıların avukatlarından Mustafa Şener ile Neşe Keskin, Boğazköy Karakolu’nda tutuklu olan müvekkillerinin mahkemeye getirildiklerinde tutukluluk sürelerinin dolduğuna dikkat çekerek, herhangi bir derdest emri almayan Çamlıbel polisinin usullere aykırı olarak zanlıları yeniden tutukladığını iddia etti.


Ortaya atılan iddia üzerine Savcı Mustafa Atakara, mahkemedeki yoğunluktan dolayı duruşmaya çıkarılmasının geciktiğini ve böylece tutukluluk sürelerinin dolmuş olabileceğini ifade etti.


Atakara, zanlıların mahkemeye çıkarılmadan tutuklu kalmalarının herhangi bir adaletsizlik yaratmadığına ve özgürlüklerini de kısıtlanmadığına vurgu yaptı.


İddia ve savunma makamlarını dinleyen Ceza Davaları Yargıcı Şerife Katip Kır, olmamış trafik kazalarını olmuş gibi gösterip polise yalan beyan veren ve sigortadan para aldıkları iddia edilen zanlılarla ilgili Boğazköy Karakolu’nda başlatılan soruşturmanın ardından, aynı suçla ilgili Çamlıbel Karakolu’nda da soruşturma yapıldığını ifade etti. Kır, olayla ilgili yeni suçlar ortaya çıkabileceğini dile getirerek, Çamlıbel Karakolu’nda yeni başlayan soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık