Ana Sayfa Dünya Yenieren belediyesi başkan ve meclis üyeleri istifa ettiler

Yenieren belediyesi başkan ve meclis üyeleri istifa ettiler

Yenierenköy Belediye Başkan Vekili Mehmet Kadı ve 10 belediye meclis üyesi, dün gece yapılan belediye meclis toplantısında, belediyedeki mali sorunların aşılmaması gerekçesiyle topluca istifa etme kararı aldı.

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 13:00
Yenieren belediyesi başkan ve meclis üyeleri istifa ettiler

YENİERENKÖY BELEDİYE BAŞKANI VE MECLİS ÜYELERİ TOPLUCA İSTİFA ETTİ

Yenierenköy Belediye Başkan Vekili Mehmet Kadı ve 10 belediye meclis üyesi, dün gece yapılan belediye meclis toplantısında, belediyedeki mali sorunların aşılmaması gerekçesiyle topluca istifa etme kararı aldı.

YENİERENKÖY BELEDİYE BAŞKAN VE MECLİS ÜYELERİ TOPLUCA İSTİFA ETTİ İSTİFA DİLEKÇELERİ BUGÜN İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA VERİLİYOR

Yenierenköy Belediye Başkan Vekili Mehmet Kadı ve 10 belediye meclis üyesi, dün gece yapılan belediye meclis toplantısında, belediyedeki mali sorunların aşılmaması gerekçesiyle topluca istifa etme kararı aldı. Mehmet Kadı ve 10 meclis üyesinin görevlerinden istifa dilekçesini bugün İçişleri Bakanlığına sunması bekleniyor.

Mesut Yıklıcı’nın Yenierenköy Belediye Başkanlığından istifası  üzerine Ağustos 2016’dan beri Mehmet Kadı Başkan Vekili olarak görev yapıyordu. Mehmet Kadı TAK’a yaptığı açıklamada, Belediye çalışanlarının 5 aydır maaş almadığını, bu durum karşısında işçilerin “isyan” ettiğini bunun üzerine dün akşam belediye meclisini ve beldeye bağlı on köyün muhtarlarını toplantıya çağırdığını söyledi.

Kadı, bahse konu toplantıda, muhtarlarla birlikte Hükümet nezdinde Belediyedeki çıkmazı görüşme önerisinin kabul görmediğini, bunun üzerine belediye meclis üyelerinin oy birliği ile istifa kararı alındığını anlattı. Belediyenin hizmet vermekle yükümlü olduğu bölgelerde 22 Ocak’tan itibaren çöplerin toplanmadığını, su isale hattındaki patlak ve arızaların giderilmediğini anlatan Kadı, Belediye çalışanlarının maaşlarını almadıkları gerekçesiyle iş yapmayı reddettiklerini, Belediye’deki mali sıkıntının kangrenleştiğini ve bu sorunu kendilerinin çözmelerinin mümkün olmadığını söyledi

SEÇİM VE HALK OYLAMASI YASASI

Seçim ve  Halk Oylaması Yasası’na  göre, Muhtarlık ve Belediye Başkanlığında seçim  dönemi bitmeden önce, herhangi bir nedenle boşalma olması halinde bu yerler, ara seçimlere kadar, halen üyelik görevini sürdürenlerin salt çoğunluğu ile kendi aralarından seçecekleri bir üye ile vekaleten doldurulur.  Ancak, belediye meclisi üye tam sayısının en az yarıdan bir fazlasının boşalması halinde ise boşalan üyelikler için derhal ara seçim yapılır. Bu gibi ara seçimler için, boşalmanın ilan  edildiği gün seçimin başlangıç günüdür ve altmışıncı günden önceki ilk pazar günü oy verilir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

YUNANİSTAN'DA PRESPA ANLAŞMASI TARTIŞMALARI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık