Ana Sayfa Yurt Yenierenköy Belediyesi çalışanları maaşlarını alamadı

Yenierenköy Belediyesi çalışanları maaşlarını alamadı

Hükümetin belediyelere katkı payını zamanında ödememesi nedeniyle maaşını alamayan Yenierenköy Belediyesi çalışanları maaşlarını alamadı.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2012 Cuma 08:38
Yenierenköy Belediyesi çalışanları maaşlarını alamadı

Ayşe BULUT


Hükümetin belediyelere katkı payını zamanında ödememesi nedeniyle maaşlarını gününde alamayan Yenierenköy Belediyesi çalışanları isyan etti. Her ay aynı mağduriyeti yaşayan Yenierenköy Belediyesi çalışanları, hükümeti daha duyarlı olmaya çağırdı. Mahrumiyet bölgesindeki belediyelerinin gelirlerinin yetersiz olduğuna ve katkı payı sayesinde ödendiklerine dikkat çeken çalışanlar, “Yeter artık, her ay aynı derdi çekmekten bıktık” dedi.


Belediye çalışanları, maaşların memura, sigortalıya, emekliye, öğretmene ve polise gününde ödendiğine işaret ederek, hükümetin belediye çalışanlarını da düşünerek, katkı paylarının gününde yatırmasını istedi.


Yenierenköy Belediyesi çalışanları, “Hükümet belediyelere katkı payını zamanında öderse biz çalışanlar da gününde maaşımızı alırız. Vereceğimiz yerler var, alacaklılar kapıya dayanıyor, gecikme faizleri ödüyoruz” dedi.


Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın ekonominin iyiye gittiğini söylediğini anımsatan çalışanlar, “Ekonomi bu şekilde mi iyi gidiyor?” diye sordu. Çalışanlar, “Hükümeti görevce davet ediyoruz. Katkı paylarını ödesinler ve biz de maaşlarımızı gününde ödenelim” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık