Ana Sayfa Yurt Yetiş beni öldürüyorlar

Yetiş beni öldürüyorlar

Öldürülmesi için yürürlüğe konulan plandan habersiz olan Abdussamed Durmuş, cinayet sırasında planı hazırlayan yardımcısından medet ummuş.

Giriş Tarihi: 18 Nisan 2013 Perşembe 12:50
Yetiş beni öldürüyorlar

Ziya NASIFOĞLU

 

Girne’de “Şamo” lakabıyla tanınan Elizel Motel’in işletmecisi Abdussamed Durmuş’u kasa içerisinde muhafaza ettiği yaklaşık 150 bin TL’yi almak için, 1 Mart 2012 tarihinde, 9 yerinden bıçaklayarak öldürmekle suçlanan Volkan Pirinç, Sami Akkaya ve İhsan Atar isimli sanıkların yargılanmalarına Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.


İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Egemen Metay, sanıklar aleyhindeki davaların olgularını aktarması için meselenin tahkikatını yapan polis müfettiş muavini Turgay Kırok’u dinletti.


Turgay Kırok, cinayet öncesi ve sonrası yaşanan gelişmeleri mahkemede anlatarak, birçok emare sundu.


Turgay Kırok’un sunduğu emareler arasında sanıklar ile maktulün kıyafetleri, cinayet yerinde bulunan emareler, sanıkların gönüllü ifadeleri ve otopsi raporu yer aldı. Emareler arasında cinayet sırasında kullanıldığı iddia edilen metal boru, otel kayıt defteri ve uçak biletinin alındığını gösteren fatura da vardı.


Turgay Kırok’un verdiği ifadeler ve mahkemeye sunduğu emareler sırasında sanıkların birbirilerine uzun süre anlamlı bir şekilde baktıkları gözlemlendi.

 

“Restoranda cinayeti konuştular”


Müfettiş muavini Turgay Kırok, İhsan Atar’ın maktulün yanında çalıştığını belirterek, Volkan Pirinç ve Sami Akkaya’ya bilet ayarlayıp, Kıbrıs’a gelmelerini sağladığını söyledi.


Sanık İhsan Atar’ın, Volkan Pirinç ve Sami Akkaya’yı gönderdiği taksiyle Ercan Havaalanı’ndan aldırdığını anlatan Kırok, sanıkların Boğaz’da bir restoranda bir araya gelerek ‘cinayeti nasıl işleyecekleri konusunda’ konuştuklarını kaydetti.


Kırok, İhsan Atar’ın restorandaki konuşma sırasında Volkan Pirinç’e kendilerini sahte bir isimle Lübnanlı olarak otele kayıt ettireceklerini ve cinayeti işlemeleri için bıçak ve metal boru vereceğini söylediğini belirtti.


Volkan Pirinç’in cinayeti kendisinin işlediğini kabul ettiğini ancak Sami Akkaya’nın meseleyle alakası olmadığını söylediğini anlatan Kırok, buna rağmen maktulün kan örneklerinin Sami Akkaya’nın kıyafetinin üzerinde çıktığını dile getirdi.

 

“Yardıma giden komşusu da bıçaklandı”


Turgay Kırok, cinayetin işlendiği gün Elizel Motel’deki “İhsan yetiş, yetiş” şeklindeki feryatları duyan karşı motelin işletmecisi Mehmet Salih Zonguldak’ın, hemen olaya müdahale etmeye çalıştığını ancak Volkan Pirinç’in, Mehmet Salih Zonguldak’ı da bacağından bıçakladığını anlattı.


Turgay Kırok, cinayet işlendikten sonra olay yerine giden polisin maktulün yanında çalışan İhsan Atar’ı sorguladığını belirterek, Atar’ın “Polis kimliğinizi tespit etti, saklandığınız yerden çıkmayın” diye sanıklara mesaj attığını söyledi.


Kırok, cinayet işlendikten sonra sanıklar kaçarken, İhsan Atar’ın cinayette kullanılan metal boruyu sakladığını bıçağı ise çöpe attığını belirtti. Kırok, Atar’ın ayrıca sanıkların cüzdanını zeytin bidonunun içine sakladığını da kaydetti.


Mahkeme, sanıkların avukatı Hasan Özkök’ün mahkemeye sunacağı savunmayı dinlemek üzere davayı 19 Nisan Cuma gününe erteledi.

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık