Ana Sayfa Yurt Yetkililer önlem almalı

Yetkililer önlem almalı

Sevimli Dostlar Derneği Başkanı Oya Demirsöz, Geçitköy’de doğaya bırakılan zehirli yiyeceklerin, avcıların köpeklerinin ölmesine neden olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2012 Salı 10:53
Yetkililer önlem almalı

Sevimli Dostlar Derneği Başkanı Oya Demirsöz, Geçitköy bölgesinde avlanan bazı avcıların köpeklerinin, doğaya kasıtlı olarak bırakıldığı tahmin edilen zehirli yiyecekler nedeniyle öldüğünü iddia etti. Durumun ciddi olduğunu belirten Demirsöz, yetkilileri önlem almaya çağırdı.


Doğaya bırakılmış ve içerisine zehir karıştırılmış yiyeceklerin sadece köpeklerin değil, doğadaki diğer canlıların da ölmesine neden olduğunu belirten Demirsöz, geçen pazar günü Geçitköy’de avlanan iki avcının, evlerine dönüp trollilerini açtıklarında köpeklerinin ölü olduğunu gördüğünü söyledi.


Geçitköy bölgesinde doğaya bırakılmış zehirli yiyecekler olduğunu, köpeklerin de avlanma sırasında bir şeyler bulup hızla yediğinin gözlemlendiğini öğrendiklerini aktaran Demirsöz, yağmur sularının biriktiği yerlere de zehir bırakıldığını ve birçok hayvanın bu suları içerek hayatını kaybettiğini belirtti.


Oya Demirsöz, durumun ciddiyetine dikkat çekerek, Geçitköy’ün bağlı olduğu Lapta Belediyesi başta olmak üzere ilgili devlet birimlerinin tedbir almasını istediklerini vurguladı.


Sadece av köpeklerinin değil, doğadaki diğer canlıların, yabani hayvanların, kuşların da bu zehirler yüzünden öldüğünü belirten Sevimli Dostlar Derneği Başkanı Oya Demirsöz, “Yok mu buna dur diyecek?” diye sordu.


Halen birçok yerde zehirli yiyecek bulunduğunu; doğanın zehirlendiğini ifade eden Demirsöz, jel kıvamında zehirlerin kasıtlı hazırlanıp doğaya bırakıldığı bilgisi edindiklerini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık