Ana Sayfa Dünya Yıldırım gazetecilerin sorularını yanıtladı

Yıldırım gazetecilerin sorularını yanıtladı

Yıldırım, ABD'den yapılan vize açıklamasındaki 'güvence verildi' ifadesinin sorulması üzerine şu cevabı verdi:

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2017 Salı 11:18
Yıldırım gazetecilerin sorularını yanıtladı
Başbakan Yıldırım'dan 'güvence verildi' açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, ABD’den yapılan vize açıklamasındaki 'güvence verildi' ifadesiyle ilgili olarak "Türkiye’nin ABD’ye güvence vermesi hukuk devleti ilkelerine uymaz." dedi.

 

Başbakan Binali Yıldırım, ABD ziyareti öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Yıldırım, ABD'den yapılan vize açıklamasındaki 'güvence verildi' ifadesinin sorulması üzerine şu cevabı verdi:

'ABD Büyükelçiliği'nin yaptığı açıklama üzerine Türk Büyükelçiliği de karşı açıklamayı yapmıştır ve orada her şey açık seçik herhangi bir yoruma gerek kalmayacak şekilde izah edilmiştir. İki ülke arasında bazı yargılamalar, bazı tutuklamalar var. Bu Türkiye'de de var. Her iki ülke de hukuk devleti. Hukuk devleti ilkelerine göre işlem yapılmaktadır. Türkiye'nin ABD'ye güvence vermesi hukuk devleti ilkelerine uymaz.'


OFF SHORE HESAP İDDİASINA YANIT

Off Shore hesap iddialarıyla ilgili soruya da cevap veren Başbakan, çocuklarının ticari faaliyetleriyle ilgili ortada gizli bir şeyin olmadığını söyledi.  Siyasete girdiği zaman çocuklarına özellikle devletle iş yapmamaları konusunda uyarılarda bulunduğunu ifade eden Başbakan Yıldırım, 'Dolayısıyla onlar kendi işini yapıyor, ben kendi işimi yapıyorum' dedi.

'Dünyanın her tarafında iş yapıyorlar, irtibat noktaları var. Gizli saklı hiçbir şey yok. ' diyen Başbakan, 'Ticari faaliyetleri hakkında bilgi almak isterseniz, ticaret sitesinden bilgileri alabilirsiniz. Sır falan özelliği yok. Bunlar açık seçik, faaliyet gösteren şirketlerdir. Bunun böyle bilinmesi lazım. Bu iddia yeni değildir.' ifadelerini kullandı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“ABD BENİ ÖLDÜRÜP HÜKÜMETİMİ DÜŞÜRMEK İSTİYOR”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık