Ana Sayfa Gündem "YILLARIN SORUNLARI GİDERİLİYOR"

"YILLARIN SORUNLARI GİDERİLİYOR"

Denktaş “Akyar ve Derinya kapılarındaki eksiklikler ve aksaklıkların giderilmesi için ne yapılması gerektiğini görmüş oldum. Tüm sorunların çözümü için kolları sıvadık” dedi.

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2018 Cuma 08:15

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Gazimağusa’da bir takım temaslarda bulundu.
Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Maliye Bakanı Serdar Denktaş sırasıyla Gazimağusa Gümrük Dairesi, Gazimağusa Limanı, açılması planlanan Derinya Kara Giriş Kapısı ve Akyar Kara Giriş Kapısı’nda incelemelrde bulundu.


Denktaş’a ziyaretleri sırasında Maliye Bakanlığı Genel Koordinatörü Çelebi Ilık, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Özdemir Kalkanlı, Özel Kalem Müdürü Anıl Kaya, Gümrük Çalışanları Sendikası (Güç-Sen) Başkanı Derviş Dağman eşlik etti.
Gazimağusa Gümrük Dairesi çalışanlarını ziyaretinde sorunlarını dinleyen Denktaş, Gazimağusa Limanı’nda gemilerde açık olarak getirilen yüklerin boşaltılması konusunda tedbir alınması taliamtını verdi. Denktaş, Akyar Kara Giriş Kapısı’nda mevcut aksaklıkları yerinde inceledi.

Temasları sonrasında açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Serdar Denktaş; Gazimağusa Limanı’ndaki tır trafiğine süratle çözüm ürettiklerini anlattı.
Denktaş şöyle devam etti:
“Bunun icraata dönüşmesi için gerekli talimat verildi. Yine Mağusa şehrini oldukça rahatsız eden açık yük sorununa da çözüm üretmek adına gerekli direktifler verildi. Akyar ve Derinya kapılarında gözlemlediğimiz eksiklikler ve aksaklıkların giderilmesi için ne yapılması gerektiğini görmüş oldum. Tüm sorunların asgariye indirilmesi için kolları sıvadık. Kısa sürede sonuç olacağımızı umuyorum”

Güç-Sen Başkanı Derviş Dağman ise Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın aksaklıkları yerinde görmesi ve gerekli talimatlar vermesinin kendilerini memnun ettiğini söyledi.
Mağusa Limanı’nda aksaklıkların süratle giderilmesinin takipçisi olacaklarını belirten Derviş Dağman, “Tarihi Mağusa Limanı’nın turistik liman olması hepimizin ortak hedefi olmalı” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

GEÇİTKALE - MALLIDAĞ YOLUNDA KAZA: 4 YARALI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık