Ana Sayfa Gündem YKP'den müzakere açıklaması

YKP'den müzakere açıklaması

Yeni Kıbrıs Partisi yaptığı açıklamada, müzakerelerde ciddi ilerlemeler olduğuna dair mesajlar doğruysa, çözüm için umut beslenebileceğini bildirdi

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2016 Perşembe 16:32
YKP'den müzakere açıklaması

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) Yürütme Kurulu, müzakerelerde ciddi ilerlemeler olduğu mesajları doğruysa, çözüm için umut beslenebileceğini kaydetti.

YKP'den yapılan açıklamada, federal çözüme karşı olan Başpiskopos Hrisostomos'un müsterih olmasının ilgi çekici olduğuna işaret edilerek, "Onun müsterih olması tek bir anlam taşır. Çözüm modeli olarak ona anlatılan üniter devlettir. Hâlbuki federal çözüm olmayacaksa Türk tarafının kabul edebileceği bir çözüm modeli değil. Her ne ise ona söyledikleri başka bir şeydir" ifadeleri yer aldı.

Açıklamada,  tarafların yalnız gizlilik ilkesine riayet etmedikleri, yanlış algılar da yarattıkları ileri sürülerek, bunun "referanduma gidilecek bir ülkede yapılacak iş olmadığı" kaydedildi.

YKP'nin çözümü istediği ve desteklediği vurgulanarak,  parti üye, sempatizan ve parti dostlarına sürece destek vermek için, çeşitli örgütlerin düzenleyeceği eylemlere katılım çağrısı yapıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık