Ana Sayfa Gündem "YOLSUZLUK İDDİASININ ÜSTÜ ÖRTÜLMEYECEK"

"YOLSUZLUK İDDİASININ ÜSTÜ ÖRTÜLMEYECEK"

Erhürman, hükümete yönelik bazı eleştirileri, sosyal medya hesabından yanıtladı

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 11:12

 Başbakan Tufan Erhürman, hükümetin yolsuzluk iddiaları konusundaki tavrının net olduğunu, hiçbir iddianın üstünün örtülmeyeceğini ama soruşturmanın gizliliği ve masumiyet karinesi ilkelerinin de ihlal edilmeyeceğinive soruşturmaların siyasi malzeme yapılmayacağını vurguladı.
Erhürman, hükümete yönelik bazı eleştirileri, sosyal medya hesabından yanıtladı.
Başbakan Erhürman, eşinin sağlık sorunları dolayısıyla yurt dışında olduğu için Meclis çalışmalarına katılamayan TDP Gazimağusa Milletvekili Hüseyin Angolemli'nin Meclis'te bulunamamasıyla ilgili yorumlardan üzüntü duyduğunu ifade etti.


“Angolemli’nin durumunu koltuk isteğine bağlayarak akılları sıra hükümette çatlak görüntüsü yaratmak isteyenler”bulunduğunu kaydeden Başbakan Tufan Erhürman “Başka bir söz kullanmak istemiyorum ama bu ‘düzey’ beni gerçekten üzüyor...” ifadelerini kullandı.


Başbakan Erhürman, yolsuzluk iddialarıyla konusunda ise şunları kaydetti:
“Yolsuzluk iddiaları konusunda tavrımız net. Hiçbir iddianın üstü örtülmeyecek, iddiaların hukuki gerekleri yerine getirilecek. Ama hiçbir iddia ile ilgili olarak da ‘soruşturmanın gizliliği’ ve ‘masumiyet karinesi’ ilkeleri ihlal edilmeyecek, soruşturmalar siyasi malzeme yapılmayacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

ESKİ GÖRÜŞMECİLER RAPORU DEĞERLENDİRDİ...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık