Ana Sayfa Dünya YÜKSEK MAHKEME BAŞKANI ŞEFİK'E POLİS KORUMASI

YÜKSEK MAHKEME BAŞKANI ŞEFİK'E POLİS KORUMASI

YÜKSEK MAHKEME BAŞKANI ŞEFİK: “DİREKT BİR TEHDİT YOK ANCAK SOSYAL MEDYADA YAZILANLARDAN RAHATSIZ OLDUK VE POLİSTEN KORUMA TALEP ETTİK”

Giriş Tarihi: 7 Şubat 2018 Çarşamba 16:58
YÜKSEK MAHKEME BAŞKANI ŞEFİK'E POLİS KORUMASI

Reynar'a Polis Koruması !

Şefik ''Tehtit Yok Sosyal Medyadan Rahatsız Olduk''

 

YÜKSEK MAHKEME BAŞKANI ŞEFİK: “DİREKT BİR TEHDİT YOK ANCAK SOSYAL MEDYADA YAZILANLARDAN RAHATSIZ OLDUK VE POLİSTEN KORUMA TALEP ETTİK”

Lefkoşa’da 22 Ocak’ta Afrika gazetesini protesto edenlerin gazete ve Meclis’te yaptığı eylemde işledikleri suçlar nedeniyle tutuklananların yargılandığı davaya bakan Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’a, sosyal medyadaki tehditler üzerine polis koruması verildi.

Lefkoşa’da yıllardır mahkemelerin hizmet verdiği tarihi binaların güvenlik eksikliği de, bir kez daha gündeme geldi.

Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik, Reynar için direkt bir tehdit olmadığını ancak Yüksek Mahkeme’nin sosyal medyada yazılanlardan rahatsız olduğunu belirterek, bunun üzerine Polis Genel Müdürü’yle görüşerek polis koruması talep ettiğini söyledi. Şefik, TAK’ın sorusu üzerine yaptığı açıklamada, koruma talebinin direkt davayla bağlantılı olmadığını, direkt bir tehdit de olmadığını ancak sosyal medyada bazı ifadelerin rahatsızlık verdiğini anlattı. Ceza davalarına bakan yargıçların tümüne güvenlik sağlanması dileğini ifade eden Şefik, mahkemeler binasının eskiliğine ve yetersizliklerine işaret etti.

POLİS: “24 SAAT POLİS KORUMASINDA”

Bu arada TAK muhabirinin sorusu üzerine açıklama yapan Polis Basın Subayı da, “Yüksek Mahkeme Başkanı’ndan gelen talep doğrultusunda konunun değerlendirildiğini ve söz konusu davanın yargıcı Tacan Reynar’ın 24 saat polis korumasında olduğunu” söyledi. Öte yandan, söz konusu davada yargılanan 6 kişi bugün yeniden mahkeme huzuruna çıkarılacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

BİLL GATES: “İNEKLERİN GAZ ÇIKARMASI BÜYÜK BİR PROBLEM”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık