Ana Sayfa Dünya Yunanistan denizaltılarını satmaya hazırlanıyor

Yunanistan denizaltılarını satmaya hazırlanıyor

Gümülcine, 8 Aralık 12 (T.a.k.): Mali Krizle Mücadele Eden Yunanistan'ın, Silah Sanayisinin Ekonomik İhtiyaçlarının Karşılanması İçin Yunanistan Deniz Kuvvetleri'ne Ait İki Denizaltıyı Satmaya Hazırlandığı İddia Edildi.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2012 Cumartesi 15:18
Yunanistan denizaltılarını satmaya hazırlanıyor

Yunan medyasında yer alan haberlerde, hükümetin, Atina yakınlarındaki askeri Skaramanga Tersaneleri'nin finans sorununa çözüm olarak, Yunan Deniz Kuvvetleri'ne ait iki denizaltıyı satışa çıkarmayı tasarladığı, konunun koalisyon hükümeti ortakları ve ana muhalefet Radikal Sol Koalisyon (SYRİZA) yetkilileriyle ile görüşüldüğü belirtildi.

 

Atina'da yayımlanan Kathimerini gazetesi, mali sıkıntı içerisinde bulunan Skaramanga Tersaneleri'nin ekonomik ihtiyaçlarının karşılanmasıyla ilgili uzmanlar tarafından önerilen dört alternatif çözümden biri olan denizaltıların satılmasının hükümet tarafından ağırlıklı olarak benimsendiğini duyurdu.

 

Yunan medyasında daha önce çıkan haberlerde, Yunanistan'ın, 214 tipi yeni denizaltılarından en az ikisini ve bazı eski denizaltılarını satmayı planladığı, konuyla ilgili Polonyalı yetkililerle temaslarda bulunulduğu ileri sürülmüştü.

 

Yunanistan'da, aylardır maaşlarını alamayan tersane işçileri, Ekim ayında Savunma Bakanlığı binasını basmışlar, bir korgeneralin ikna çabalarının işe yaramaması üzerine olaya müdahale eden polis 150 kadar sendikalı işçiyi gözaltına almıştı.

 

(AA/ŞEB)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

Kış ortasında evsiz kaldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık