Ana Sayfa Dünya Yunanistan ilaç ihracatını geçici olarak durdurdu

Yunanistan ilaç ihracatını geçici olarak durdurdu

Yunanistan Milli İlaç Örgütü’nün (EOF), gerek Avrupa Birliği ülkelerine, gerekse diğer ülkelere yönelik ilaç ihracatını geçici olarak durdurma kararının, Güney Kıbrıs’ı hali hazırda etkilemeye başladığı belirtildi.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2012 Pazar 12:55
Yunanistan ilaç ihracatını geçici olarak durdurdu

unanistan Milli İlaç Örgütü’nün (EOF), gerek Avrupa Birliği ülkelerine, gerekse diğer ülkelere yönelik ilaç ihracatını geçici olarak durdurma kararının, Güney Kıbrıs’ı hali hazırda etkilemeye başladığı belirtildi. Fileleftheros gazetesi “Yunanistan’dan İlaç Olmadan... Milli İlaç Örgütü Tüm İlaç İhracatını Yasakladı” başlıklarıyla verdiği haberinde, Yunanistan Milli İlaç Örgütü’nün ilaç ihracatını yasaklamasıyla, Yunanistan şirketlerinden ve ilaç depolarından ilaç temin eden Kıbrıslı Rum ithalatçıların bu önlemden etkilenmeye başladığını yazdı.

 

Şimdiye kadar Güney Kıbrıs piyasasında herhangi bir eksikliğin baş göstermediğini, stokların bulunduğunu kaydeden gazete, kimsenin, Örgütün yasaklamayı ne zaman kaldıracağını bilmediğini belirtti. Gazete, Örgütün, fiyatlarla ilgili bir düzenlemeden dolayı ilaç ihracatı yasaklamasına gittiğini belirtti.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık