Ana Sayfa Eğitim Yurt dışı eğitimde IcesTurkey kalitesi!

Yurt dışı eğitimde IcesTurkey kalitesi!

Hayaller için mi yoksa mecburiyetten mi gidilir yurtdışı eğitimine? Bazılarının hayalidir bu durum, bazıları ise mecburi olarak yurtdışında eğitim almak durumundadır. Her ne sebeple olursa olsun, yurtdışında eğitim almak güzel bir durumdur aslında.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2017 Salı 14:32
Yurt dışı eğitimde IcesTurkey kalitesi!

Peki yurtdışı eğitim programları nasıldır ve bu alanda hangi danışmalık firmaları tercih edilmelidir?

Yurtdışı Eğitim Programları

✓      Üniversite Programları:

Birçok danışman firma; yurtdışında yer alan birçok üniversitede eğitim alma imkânı sunuyor sizlere. Ve yurtdışında üniversite eğitimi için tercih edilen ilk ülkeler; Amerika, İngiltere ve Almanya oluyor.

Yurtdışında üniversite eğitiminin öğrenciler için en cezp edici yanı da; zorunlu sınavların olmayışı oluyor. Öğrenciler zorunlu bir sınava girerek girmiyorlar üniversitelere. Aldıkları notlara, yeteneklerine, sosyal projelerde bulunma oranlarına ve gönüllü projelere destek verme oranlarına göre kabul ediliyorlar.

Yurtdışına üniversite eğitimi için giden öğrencilerin çoğunluk kısmının tek bir sebebi var: O ülkenin dilini ana dili gibi öğrenebilmek!

Yurtdışında üniversitede 3 yıllık eğitim almak da mümkün. Ülkemizde hazırlık dönemini de düşünürsek; 4+1 yıllık üniversite eğitimi yerine 3 yıllık eğitim olanağı da, yurtdışının tercih edilme sebepleri arasında yerini alıyor elbette.

✓     Yaz Okulları:

Yaz okulları daha çok zevk amaçlı gidilen programlar oluyor. Sadece yaz dönemlerinde düzenlenen, yabancı dili geliştirmek ve farklı kültürlerden arkadaş edinmek amaçlı düzenlenen programlar oluyor yani. Özellikle 8-17 yaş grubundaki öğrenciler için, hem dil geliştirme hem de eğlenceli vakit geçirme amaçlı düzenlenen, yaz kursu tarzında programlardır bunlar. Öncelikle dil sınavıyla öğrencilerin seviyeleri belirlenip, ona göre sınıflar oluşturuluyor. Ve bu sınıflarda sabahları ders işlenirken, öğleden sonraları da geziler düzenlenerek ya da çeşitli aktiviteler yapılarak, programın sıkıcı olmaması sağlanıyor.

✓     Dil Okulları:

Yurtdışı eğitim kapsamında, üniversite programlarından sonra en çok faydalanılan programlardır. Herkes bilir ki, dil öğrenmenin en kalıcı ve en etkili yolu, pratik yapmaktır. Yani gramer öğrenmek tek başına hiçbir işe yaramıyor. Sadece sınavlarda iyi notlar almaya yarıyor. Fakat dili öğrenebilmek için, akıcı bir şekilde konuşabilmek için sürekli pratik yapmak gerekiyor. Bunun için de genellikle yurtdışında olan dil okulları tercih ediliyor. Zira orada olan dil okullarında gramer öğretilirken, aynı zamanda da pratik yapılıyor. Üstelik sizin ihtiyacınız neyse, ona uygun olarak size eğitim veriliyor. Yani sınavlara hazırlık için dil öğrenmek istiyorsanız ona uygun olarak, iş hayatında kullanmak için dil öğrenmek istiyorsanız da ona uygun olarak eğitim veriliyor.

✓     Yüksek Lisans, Master Programları:

Bu programlar da son zamanlarda ülkemizde yaygınlaşan programlardan olmayı başarıyor. Ülkemizde, iş başvurularında yurtdışında yüksek lisans yapmış bir kişinin diğerlerine göre daha çok şansı oluyor. Ayrıca; yurtdışında, özellikle de Amerika, İngiltere gibi kaliteli bir yerde yüksek lisans yapmak, dünya çapında da iş bulma olanağını artırıyor. Bu da; bu programlara olan ilgiyi artırıyor.

✓     Sertifika ve Diploma Programları:

Bu programların sağladığı teorik eğitimin ardından staj görme veya çalışma imkânı da sağlanması, bu şekilde de bilgilerin pekiştirilmesine olanak verilmesi; bu programların ülkemizde ilgi çekmesini sağlıyor.

✓     Lise Değişim Programları:

Üniversite eğitimi için yurtdışı düşünen gençlerin, lise yıllarından itibaren buna alışmak istemeleri nedeniyle gerçekleştirilen programlardır.

Yurtdışı Eğitimi Hakkında IcesTurkey Danışmanlığı!

Yurtdışı eğitim konusunda tereddütleriniz olabilir. Bütçenizin sarsılacağını düşünebilirsiniz. Fakat ücretler hakkında bir araştırma yaparak sizin de bütçenize uygun olan bir okul ve ülke bulabilirsiniz. Üstelik bazı ülkelerde eğitim alırken çalışarak para kazanmanıza da olanak sağlanıyor. Bu tarz ülkeleri tercih ederek hem dillerini öğrenebilir hem de kültürlerini çok daha yakından tanıyabilirsiniz. Size bu ve bunun gibi konularda yardımcı olabilecek bir danışman firmaya ihtiyacınız olacaktır muhakkak. Yurtdışı eğitim hakkında aklınıza takılan tüm sorularınız için https://www.icesturkey.com adresini ziyaret edebilir, IcesTurkey danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık