Ana Sayfa Gündem ZANLILAR SERBEST!

ZANLILAR SERBEST!

Timur Sonya, Neal Sallakoğlu ve Ercan Denizhan’ın hakkındaki soruşturma tamamlandı. Aleyhlerinde alınan ek tutukluluk süresi dolan zanlılar, dün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2018 Cuma 09:52
ZANLILAR SERBEST!

Narkotik ekiplerinin hafta sonu Girne’de düzenlediği uyuşturucu operasyonunda tutuklanan zanlılar Timur Sonya, Neal Sallakoğlu ve Ercan Denizhan’ın hakkındaki soruşturma tamamlandı. Aleyhlerinde alınan ek tutukluluk süresi dolan zanlılar, dün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis çavuşu Barış Duman, zanlılar Timur Sonya, Neal Sallakoğlu ve Ercan Denizhan’ın Girne’de meydana gelen “Kokain ve Hintkeneviri Türü Kanunsuz Uyuşturucu Alma, Verme ve Tasarruf” suçlarından tutuklandıklarını anımsattı. Duman, 19 Ekim’de zanlı Timur Sonya’nın ikametgâhına düzenlenen operasyonda 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü ve 1 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini açıkladı.

Yargıç Meltem Dündar zanlıların yargılanıncaya kadar davalarında hazır bulunmalarını sağlamak için yurt dışına çıkışlarını yasakladı. Dündar ayrıca zanlı Timur Sonya’nın 5 bin TL nakdi, KKTC vatandaşı 1 kefilin imza edeceği 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine karar verirken, Neal Sallakoğlu ve Ercan Denizhan’ın 10’ar bin TL nakdi teminat yatırmalarına emir verdi. Yargıç Meltem Dündar, Sallakoğlu’nun KKTC vatandaşı iki kefilin imza edeceği 75’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine, Denizhan’ın ise KKTC vatandaşı bir kefilin imza edeceği 25’er bin TL’lik kefalet senedi imza ederek serbest bırakılmalarına karar verdi.

(STAR KIBRIS)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

GEÇİTKALE - MALLIDAĞ YOLUNDA KAZA: 4 YARALI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık