Ana Sayfa Yurt Zeyna’nın burnuna takıldı

Zeyna’nın burnuna takıldı

Güneyde yaşayan Bulgar Aleksandar Aleksandrov kuzeye geçerken 2 gram esrarla yakalandı.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2012 Pazartesi 11:11
Zeyna’nın burnuna takıldı

Hasan ÇAĞDA

 

Güney Kıbrıs’ta bir markette kasiyer olarak çalışan Bulgaristan uyruklu Aleksandar Aleksandrov, önceki gün Lokmacı Kara Giriş Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yaparken üzerindeki 2 gram esrarla yakalandı. Narkotik detektör köpeği Zeyna’nın tepki vermesi üzerine yakalanan 23 yaşındaki Aleksandrov hakkında dün çıkarıldığı mahkemeden soruşturma amaçlı olarak 3 günlük tutukluluk emri alındı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Nüvit Gazi’nin huzurunda gerçekleşen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Meryem Beşoğlu ve zanlı şahsen hazır bulundu.


Polis Genel Müdürlüğü’ne (PGM) bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Maşallah Cihangir, iddia makamının tanığı olarak mahkemede yeminli şahadet verip olguları aktardı.


Polis memuru Cihangir, 10 Kasım 2012 tarihinde saat 16.00 sıralarında Lokmacı Kara Giriş Kapısı’nda KKTC’ye giriş yapmak için işlem yaptırmakta olan Bulgaristan vatandaşı zanlı Aleksandar Aleksandrov’a narkotik detektör köpeği Zeyna’nın tepki vermesine müteakiben üzerinde yapılan aramada giymekte olduğu pantolonun sağ ön cebinde iç içe geçirilmiş şeffaf naylona sarılı folyo kağıt içerisinde bulunan yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeye emare olarak el konulduğunu söyledi.


Tahkikatın devam ettiğini ve alınması gereken ifadeler olduğunu dile getiren Maşallah Cihangir, meseleyle bağlantısı olduğu düşünülen şahısların araştırıldığını vurguladı.


Zanlının serbest kalması halinde tahkikata etki etme olasılığının kuvvetle muhtemel olduğunu ifade eden Cihangir, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Zanlının talebe itiraz etmemesi üzerine Kıdemli Yargıç Nüvit Gazi, istenen tutukluluk emrini verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık