Ana Sayfa Yurt Zeytin dalı

Zeytin dalı

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, UBP Kurultayı’nda Genel Başkanlık için kendisine rakip olan Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif’e seslendi...

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2012 Cuma 22:37
Zeytin dalı

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, UBP Kurultayı’nda Genel Başkanlık için kendisine rakip olan Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif’e seslenerek, UBP Genel Başkanı ve Başbakan olarak dün ne demişsem, bugün de aynını tekrarlıyor, hangi noktada duruyorsam bugün de aynı konumumu muhafaza ediyorum. Saygımda, barışcıl hoşgörümde, sadakatimde ısrarlıyım.Kıbrıs Türkü’nün şanlı tarihine gururla geçmiş soyadım Küçük’tür ama sevgi dolu kucağım Sayın Kaşif dahil, binlerce UBP’liyi, tüm halkımı saracak kadar çok büyüktür” dedi.Ahmet Kaşif’i söylediklerinin arkasında durmaya çağıran Başbakan Küçük, “zaman zaman inanmadığı ama kerhen verdiği demeçleriyle sadece sevgisizliğe, Genel Başkanlıkla yetinmeyip, Parti Meclisi’ni de yetkisizleştirmeye yönelik yanlış rotaları terketmeye davet ederim” ifadelerini kullandı.


Küçük yaptığı yazılı açıklamada, UBP Kurultayı’nın büyük bir olgunluk ve demokrasi şöleni içinde 10 gün önce yapıldığını anımsatarak, parti yetkili organlarını belirleyecek karar merci olan Parti Meclisi’nin saptanarak, ilan edildiğini kaydetti. “Parti Meclisi üyelerinin sadece mazbatalarını alacağı, birbirleriyle kucaklaşacağı toplantıyı ve kardeşlerimizin bu doğal haklarını kullanmasını bile istismara yönelmesi karşısında Sayın Ahmet Kaşif’in UBP’sinin büyüklüğünü o oranda ülkesine ve halkına sorumluluğunu unuttuğuna inanmak isterim” diyen Küçük, aksi halde durumun Ahmet Kaşif için çok daha vahim olduğunu düşündüğünü ifade etti.


Kurultay süresince seçim heyecanına kapılarak söylenenlerin bugün hala tekrarlanıyor olması karşısında, parti yetkili kurullarının daha fazla seyirci kalmasını beklemenin saflık olacağına işaret eden Küçük, “artık birlik, bütünlüğümüzü tehdit eden, muhalefetin sürdürülmeye çalışılan bu gerginliği körüklemesine, nemalanma fırsatı kollamasına imkan tanıyan bu yaklaşım kesinlikle terk edilmelidir” dedi.


Küçük açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Tekrarlıyor ve hatırlatıyorum ki, UBP, KKTC’nin en köklü, en güçlü siyasi partisidir. Birlik, beraberlik ve bütünlüğü şaşmaz temel ilke kabul eden UBP, yol haritasını partimizin yetkili kurullarında belirleme imkan ve kabiliyete sahiptir.


UBP Genel Başkanı ve Başbakan olarak dün ne demişsem, bugün de aynını tekrarlıyor, hangi noktada duruyorsam bugün de aynı konumumu muhafaza ediyorum. Saygımda, barışcıl hoşgörümde, sadakatimde ısrarlıyım.
Kıbrıs Türkü’nün şanlı tarihine gururla geçmiş soyadım Küçük’tür ama sevgi dolu kucağım Sayın Kaşif dahil, binlerce UBP’liyi, tüm halkımı saracak kadar çok büyüktür.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık