Pokerden sürekli olarak para kazanmanın sırları!

Pokerden devamlı suretle, periyodik olarak para kazanmak zor zanaattır. Bugün sizlere bunun hiçbir yerde olmayan sırlarını ve tüyolarını açacağım. Öyle ki bugün; “World Series Of Poker” gibi dünyaca ünlü ve büyük çaplı poker turnuvalarında birinci gelmiş poker üstadlarının sırlarını sizlere açacağım.

8 Haziran 2016 Çarşamba 10:10

Arkadaşlar sizlere madde madde püf noktaları ve tüyoları açacağım. Öncelikle poker’deki kart sıralamasına nette bir yerden bakıp önünüze koymanızı istemekteyim. Zira her ne kadar poker bilseniz de sıralamadaki en üstteki kartları unutmuş olabilirsiniz.

500 TL BONUS!

1) Pokerde sabırlı olmak her zaman listedeki en önemli maddedir

Zira şöyle düşünün: “Bir sahildesiniz ve oltanızı, kovanızı alıp balık tutmaya başladınız”. Bu süreci her gün tekrarladınız ve bir yerden sonra muhtemelen bir şeyi fark etmiş olacaksınız. “Şansın, kısmentin ne zaman, nereden, ne sıklıkla geleceği asla belli olmaz“. Bir gün kovanız ağzına kadar balıkla dolu iken ertesi 3 gün boyunca avucunuzu yalamanız işten bile değildir. Hatta 1 hafta berbat hasılayla eve dönersiniz sonra bir gün gelir yüzlerce lüferle evin yolunu tutarsınız.

Adına ne derseniz deyin, kısmet ya da şans. Bu meretin en büyük özelliği belirli bir algoritmaya uymaması ve matematiksel hesaba gelmemesi.

2) Pokerde olasılıklarla konuşmalısınız

Her ne kadar poker’in %70’i şans olsa da %30’unun olasılık ve bir tür matematik hesabı olduğunu söyler WSOP (World series of poker) 2007 şampiyonu “Michale Binger”. Dolayısıyla yeterli miktarda sabır gösteren iyi bir pc ya da insan uzun vadede illaki kazanacaktır. Ama bugün ama yarın…

3) Asla yorgun, hasta, aç, morali dengesiz şekilde poker masasına oturmamalısınız

Aç olanların AVM’lerde normalin 3 katı kadar daha çok alışveriş yaptığı bir gerçektir. Yine bir başka gerçek ise aç olanların Poker masasındaki tekliflerde normalden 3 kat daha cüretkar olduğudur…

Demem o ki arkadaşlar ruh haliniz poker oynamadan önce ve oyun sırasında stabil kalmalı, uç noktalardan mümkün olduğunca uzak olmalı. Hatta neredeyse ruhsuz gibi olmasınız. “Poker face” denilen terim boşu boşuna çıkmadı. “Neden en ünlü poker oyuncularının suratları otobüste büyük abdestini tutarmışcasına gergin ve sabit olur” hiç düşünmediniz mi? Tabi bu demek değildir ki “duygusuz olmak empati’den yoksun kalmaktır”.

500 TL BONUS!

4) İnanılmaz bir empati yeteneğine sahip olmalısınız

Dünyaca yetenekli poker üstadlarının aynı zamanda dünyaca yetenekli birer empat olduğunu biliyor muydunuz? Ayrıca herhangi bir duyguyu gerçek manada hissetmeyen psikopatların da en iyi empati yeteneğine sahip insanlar olduğunu. “Zaten psikopatlarda sorun şu ki karşı tarafı acı çektiğini anlasa bile bu onu hiçbir şekilde üzmüyor aksine vahşice bir güdüyle zevke getiriyor” (Olağan Psikopatlar-Kevin Dutton’u okumanızı öneririm).

Şimdi bir poker masasında empati yeteneği neden önemlidir?

Önemlidir; çünkü rakiplerinizin ellerinde hangi kartlar var iken hangi hamleleri yaptığını hatırlayıp onların var olan oyun sırasında iyi mi kötü mü karta sahip olduğunu tahmin etmek önemlidir. Yani beden dilini, hareketleri, gözleri, surat kaslarını ancak bu şekilde okuyabilir ve anlamlandırabilirsiniz.

5) Kendinize yapay ya da gündelik hayatınıza uygun bir 'Poker face' oluşturmalısınız

Sahteden bir surat ifadesi oluşturmalısınız ve oyun sırasında bu bakışınızı, suratınızı rakibi kandırmaya teşebbüs etmek dışında çok az değiştirmelisiniz. Zira bu sayede rakibin sizi çözmesi imkansızlaşacam ve hatta onu kandırmanız, blöflemeniz kolaylaşacaktır.

Ancak tabi bunun aksini yapanlar da vardır ki bu taktik daha zordur. Oyun sırasında her saniye anlamsızca değişen bir surata sahip olup rakibin kafasını iyicene karıştırabilirsiniz.

500 TL BONUS!

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.