×
AKINCI SEÇİM OFİSİNİ HAZIRLIYOR
Harun Denizkan
zekan123@hotmail.com
25 Aralık 2019 Çarşamba 19:10

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Nisan 2020 Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor.

Akıncı ilerlemiş yaşına rağmen Cumhurbaşkanlığı sarayında oturmak yerine, uzunca bir zamandan beridir köy gezilerini sürdürmeyi tercih ediyor. Eskiden köy panayırlarına bahane sadece hafta sonlarını gezerek geçiren Akıncı, şimdilerde hafta içi de köylere gitmeyi ihmal etmiyor.

Akıncı aday olacak mı? Sorusuna cevap arayanlar ve hala daha aday olup olmayacağını tartışanlara bir tiyo daha vermek istiyorum. Cumhurbaşkanı’dır köylere gidebilir düşüncesinde olanlar sıkı durun Akıncı’nın kesin olarak aday olduğunu anlatacağım.

Ama önce isterseniz biraz kendi iç meselemden söz etmek istiyorum,    okuyanlar bilecek geçen gün yazımda da satır aralarında söz etmiştim artık köşe yazısı yazmayacağımı duyurmuştum GARGA’larıma sözüm var demiştim.

Bu sözümü tuttum ve bundan böyle duymadığınız haberlerle karşınızda olacağım.   Nasıl olmasa önümüzdeki seçimlerde hiçbir adaya oy vermeyeceğim ve artık eskiden olduğu gibi çok rahat ve korkusuz olacağım. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bütün adaylara eşit mesafede davranacağım.

Önümüzdeki seçimlerde yaklaşık 300 küsur GARGA siz değerli okuyuculara çok güzel haberler ulaştıracaklar. Laf aramızda Cumhurbaşkanlığı sarayında şu anda 8 tane Garga görev yapıyor. Önümüzdeki günlerde bu rakamı 15’e çıkaracağım şu sıralar pazarlıklarımız sürüyor. Sizlerde biliyorsunuz ki GARGA’lar seçim havasını çok seviyorlar, özellikle KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerini çok dikkate alıyorlar. 

Bu arada önümüzdeki günlerde büyük bir sürprize hazırlanıyoruz, herkesin severek izleyeceği ve bağımlı olacağı videolarımız olacak.

Her neyse konumuza dönelim; KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı henüz adaylığını açıklamadı ama seçimlere yönelik çalışmalarını hızlandırdı. GARGA’larımın Cumhurbaşkanlığı sarayından aldıkları bilgilere göre; Akıncı seçim ofisini hazırlıyor. Gelen bilgilere göre; Tekin Yurdabak caddesinde bulunan eski Genç TV binasını tamir ettiriyor.

Ofis ile ilgili masaların üzerine konacak camlara kadar her şey sipariş edildi. Sizin anlayacağınız aile dayanışması örneği gösteriliyor, reklam panolarına karşılık ofis binası bence doğru olan da bu. Ne diyelim hayırlısı olsun.


MAĞUSA’DAKİ CTP’LİLER ERHÜRMAN İÇİN KOLLARI SIVADILAR

CTP’de Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili çok önemli denilebilecek bir dayanışma örneği gösteriliyor. Mağusalı GARGA’larımdan aldığım bilgilere göre önceki gün CTP Lefke Milletvekili Salahi Şahiner’in Mağusa’da CTP’lilerle birlikte görüldüğü ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik çalışma yaptıkları bildirildi. Gelen bilgilere göre; 2015 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Akıncı için çalışan CTP’lilerin önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erhürman için çalıştıkları gelen haberler arasında.

Özellikle CTP’li Şifa Çıka’nın Erhürman için kolları sıvaması dikkatlerden kaçmadı. Bildiğim kadarı ile Çıka 2015 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oyunu Akıncı’ya vermişti. Sizin anlayacağınız Mağusa’da CTP’liler hareketlendi ve hedefleri Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erhürman’ı Cumhurbaşkanı yapmak. 


TAÇOY BAŞBAKAN OLMAK İÇİN ÇALIŞIYOR

Size şöyle bir soru sorsam acaba ne cevap verirdiniz? Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde UBP adayı için kim daha çok çalışıyor, Hasan Taçoy mu, yoksa Başbakan Ersin Tatar mı?

Allah inandırsın ama galiba Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy daha çok çalışıyor. Ne alaka demeyin sakın, çünkü GARGA’larım bu durumu ciddi bir şekilde araştırdılar. Şaka bir yana; Başbakan Ersin Tatar’ın ne kadar çok çalıştığını her halde bilmeyen yok. Enerjisi bitmek bilmez sabah 7, gece 24 demeden koşuyor.

Ekonomi ve Enerji Bakanı geri kalır mı? Nasıl olmasa parti genel başkanlığını kafasına takmış artık. UBP’de genel başkan olmak Başbakan olmaktır. Taçoy UBP’de genel başkanlığı çantada keklik gibi görmeye başladı. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başbakan Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanı olması için gecesini gündüzüne katıyor.

Taçoy bakan olma avantajını da kullanarak Tatar için sokağa indi. GARGA’larımın verdiği bilgiye göre Taçoy geçtiğimiz hafta sonu Karpaz bölgesindeydi. Üstelik de bir gece bölgede konakladı ve Karpaz köylerini kurmayları ile birlikte didik didik etti. Ayak basmadığı yer kalmadı dersek her halde doğru olur. Uzun lafın kısası; Taçoy genel başkanlık uğruna hiç sevmediği Tatar için çalışıyor. Demek ki bazen de sevmediğiniz insanı mükâfatlandırmak için uğraş verebilirsiniz. O halde büyük konuşmamak lazım bir gün sizin başınıza da gelebilir


UBP’LİLER PİŞTİ OLDULAR

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde UBP’deki hareketlilik GARGA’larımın da dikkatini çekti. UBP’deki hareketlilik şöyle böyle değil, hesap üstüne hesaplar yapılıyor. Cumhurbaşkanlığı, başbakanlık ve genel başkanlık hesapları bildiğiniz gibi değil.

Hele hele işin içinde üçüncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu varsa kesin ciddi bir hareketlilik vardır demektir. GARGA’larımın bildirdiğine göre geçen akşam UBP’ler pişti oldular. O kadar çok hareketli idiler ki, birbirlerinden habersiz aynı meyhanede buluştular. Meyhanenin bir köşesinde bir masada üçüncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu ve emekli müşavirler. Meyhanenin diğer köşesinde bir başka masada Başbakan Ersin Tatar UBP MYK üyeleri ile birlikte yemek yiyorlardı. 

Böyle bir tablo ile karşılaşmak ne garip değil mi? Bir masada genel başkanlık hesapları, diğer masada Cumhurbaşkanlığı hesapları yapılıyordu. Pişti olmak buna derler işte, neticede hepsi de UBP için çalışıyor ama farklı masalarda. Birbirlerinden habersiz birbirlerine haber vermeden yemeğe gittiler sonuçta buluşup fotoğraf da çekmeyi ihmal etmediler.


Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Yukarı