×
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE GELİNEN SON NOKTA!
Harun Denizkan
zekan123@hotmail.com
15 Ocak 2020 Çarşamba 18:44

Bazılarını yine heyecan sardı.

Sağda solda fırsat buldukça Cumhurbaşkanlığı seçimlerini konuşuyorlar.

Cumhurbaşkanlarını seçip rahatlamak istiyorlar.

Bir heyecandır gidiyor…

Hepsini anlıyorum da.

Türkiye bu Ada’da işgalcidir diyenleri bir türlü anlamıyorum.

Resmen işlerine nasıl gelirse!

Hala daha sandığa gidip Akıncı’ya oy vereceklerini söylüyorlar.

Neymiş efendim; Akıncı Türkiye karşıtıymış.

Türkiye’ye karşı bir tek Akıncı gelebilirmiş.

Davulu ve tokmağı kaptırdığımız bu günlerde öyle söylüyorlar.

Nur içinde yatsın Özker Özgür, bu günleri görseydi kim bilir neler söylerdi?

Davul bizim boynumuzda ama tokmak başkasının elinde diyen Özgür.

Ah Kıbrıs’ım vah Kıbrıs’ım mı derdi?

Biz hala daha ne ile uğraşıyoruz değil mi?

Cumhurbaşkanı seçeceğiz de bizi kurtarsın!

Vay be!

Bu KKTC gerçekten insanımıza bağımlılık yapıyor.

Alkol, uyuşturucu veya meyhane bağımlılığımız var ama galiba seçim bağımlılığımız da vardır.

Bu durumu biliyordum ama bu denli değil.

Gidecekmiş de Akıncı’ya oy versin.

O mübarek sandığa gitmezsek olmaz.

E git seni tutan mı var?

Seçimden sonra gelip karşıma ağlama.

Sakın ola hepsi de aynı deme!

Hele hele Türkiye ne derse o olur lafını hiç kullanma!

Ben yine de o ilerici geçinen arkadaşlarıma buradan bir tiyo vereyim.

Kendilerini fazla kaptırmasınlar.

Nisan ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çıkacak olan sonuç belli.

Bir kere şunu bilmelerinde fayda vardır.

5. Cumhurbaşkanını UBP belirleyecektir.

UBP ya kendi adayını Cumhurbaşkanı seçecek veya bir başkasını.

Bana göre çıkacak olan sonuç bu.

Sizce UBP kimi tercih edecek?

Bana göre Mustafa Akıncı en uzak ihtimal.

Geriye ne kaldı?

İşte seçimin sonucu da orada yatıyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gelinen nokta bu.!

 

MESAJI OLAN ALSIN

SN. AYŞEGÜL BAYBARS: İyi niyetinizden ve yapmış olduğunuz azimli çalışmalarınızdan asla hiçbir şüphem yok. Göreve geldiğiniz günden beri bir hukukçu olarak bir şeyleri değiştirmeye çalışıyorsunuz. Gördüğüm kadarı ile nereye el atsanız engellerle karşılaşıyorsunuz. Hatırlayacağınız gibi bundan bir müddet önce ikamet tüzüğü ile ilgili bir çalışma yaptınız ama ne yazık ki yapmış olduğunuz tüzüğü TC Lefkoşa Büyükelçiliği adeta kuşa çevirdi. Emekleriniz boşa gitti ve sizin istediğiniz şekilde olmadı. Şimdi bakıyorum imar planı konusunda da çok çaba sarf ettiğiniz halde UBP imar planını reddetti. Yani diyeceğim şu KKTC’de doğrular bir değildir sizin ve onların doğruları farklıdır. Çok merak ediyorum acaba daha ne kadar dayanacaksınız? Anladım ikamet tüzüğünde davul ve tokmak onların elinde olduğu için istedikleri gibi müdahale ettiler ya imar planına ne demeli?

SN. MUSTAFA AKINCI: KKTC gibi kokuşmuş bir düzende seçim sonuçlarını önceden tahmin etmek elbette çok zor değildir. Yeter ki benim gibi KKTC gerçeklerini göz önünde bulundurarak tarafsız bir şekilde toplumun yapısını analiz etmek gerekiyor. Toplum kaliteli bir toplum olmadığı için seçimler her seçim döneminde UBP’nin tavrına göre şekil alıyor.  Yani Nisan ayında gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini UBP belirleyecek.  Bu her zaman böyledir ve böyle olmaya devam edecektir. Yani UBP ya kendi Cumhurbaşkanı adayını kazandıracak veya istediği başka bir adayı. Ben kimin kazanacağını adım gibi biliyorum, sonucun değişeceğine asla ihtimal vermiyorum. Daha açık konuşmak gerekirse UBP’nin iç meselelerini bir yoklayın ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Kim ne yaparsa yapsın seçim sonucunu değiştiremez.

SN. KUDRET ÖZERSAY: Bilmem hatırlar mısınız? Rahmetlik Özker Özgür bir defasında şöyle demişti: ” Davul bizim boynumuzda ama tokmak başkasının elinde” Ne acı ki  Özker Özgür öldükten sonra boynumuzda asılı olan Davul’u da kaptırdık. Artık Davul da tokmak da başkasının elinde Kıbrıs Türk toplumu olarak kaybettik. İşte bu yüzdendir ki eleştirilere en çok siz maruz kalıyorsunuz. Özellikle Türkiye ziyaretleriniz toplumu germektedir. İyi ki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başbakan Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığına müdahale etmedi. Ya bir de ona aday olma deseydi kim bilir buralarda size karşı ne tepkiler doğacaktı?

SN. ERSİN TATAR: 18 Ocak’ta Cumhurbaşkanlığı adaylığınızı açıklayacaksınız, şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Bilmem farkında mısınız? Adaylar içerisinde en avantajlı aday sizsiniz. Kazanma şansı en yüksek aday siz görünüyorsunuz. Avantajlı olmanızın sebebi Cumhurbaşkanını belirleyecek olan parti sizin başkanlığını yürüttüğünüz partidir. 2020 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 5. Cumhurbaşkanı UBP oyları ile belirlenecektir. Yani sizi genel başkan seçen UBP’liler eğer isterlerse sizi Cumhurbaşkanı da seçebilirler. UBP’nin ruh halini sanırım herkesten daha iyi biliyorsunuz, o halde 18 Ocak’tan sonra sadece UBP’lileri gezseniz sizin için yeterli olacaktır.

SN. TUFAN ERHÜRMAN: Ben kendimi çok sabırlı biri olarak biliyordum ama son zamanlarda sizin bu sabırlı hallerinizi gördükten sonra kendi kendime pardon dedim. Dün meclis kürsüsünde konuşma yaptığınız esnada bir anda sizi Başbakan sandım, size yöneltilen eleştirilere soğuk kanlılıklacevap vermeye çalıştınız. Sanki hükümette sizsiniz ve size eleştiri yönetiyorlardı. Facebook hesabınıza attığınız video acaba eski mi diye tereddüt ettim bir ara.  E vallahi pardon! Her neyse Başbakan olduğunuz dönemde sizi telefonda arayıp bir şeyler söylemiştim hatırlıyorsunuz değil mi? O söylediklerim hala geçerli. Ben maraton koşan birisi olarak sizde bu sabrı gördükten sonra benden daha sabırlı olduğunuz kesin.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Yazarın bir önceki yazısı
Yukarı