×
MESELE KENDİ KENDİMİZİ YÖNETEBİLMEK
Tünay Mertekçi
mertekcitunay@gmail.com
28 Kasım 2019 Perşembe 12:24

EL-SEN’in önceki gün aldığı süresiz grev kararı sonucunda toplumumuz ‘ikiye’ bölündü… 

Hükümetin verdiği sözleri tutmaması ve yaşanan sıkıntılar sonucu greve giden EL-SEN, dün gün boyunca tartışma konusu oldu. 

Toplumumuzun bir kısmı da EL-SEN’in neden greve gittiğini, amacın ne olduğunu, grevin, eylemlerin hedefinde ne olduğunu sorgulamadan EL-SEN’i eleştirmeye başladı… 

Buradaki asıl konu, KIB-TEK’te ne yapılmak istendiği ve perde gerisinde nelerin amaçlandığıdır… 

***

Bu toplum daha önce birçok öz kuruluşunun ‘batma’ senaryolarına bizzat şahit olmuş bir toplumdur. Öz varlıklarımızın özelleştirilmesine, satılmasına, batmasına karşı mücadele vermiş ve verecek olan sendikalara eleştiri yaparken daha dikkatli olunması gerekiyor. Toplum olarak sahip olduğumuz az sayıdaki öz kurumlarımızdan biri olan KIB-TEK’e sahip çıkılması da herkesin görevidir… 

***

Kıbrıs Türk toplumu kendinden biraz olsun ödün vermeyi başarana kadar her kavga sonuçsuz kalacaktır…

Öz varlıklarımıza her geçen gün daha fazla sahip çıkmayı öğrenmeli ve buna göre hareket etmeliyiz. Öz varlıklarımıza sahip çıkmayı başaramazsak yarın sadece ‘elektriksiz’ kalmayacağımızın bilinmesi gerekir.   

Asıl konunun ne olduğunu unutmadan ve öz varlıklarımızı düşünerek eleştirilerimizi doğru yöne yapmanın daha faydalı olacağı su götürmez bir gerçektir.

EL-SEN’in dün resmi Facebook sayfasından yaptığı paylaşımda da belirttiği gibi: 

“Mesele sadece KIB-TEK değil, anla, mesele kendi kendimizi yönetebilmek!”

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Yazarın bir önceki yazısı
Yukarı