Savaşın üçüncü gününde çatışmalar şiddetlendi!

banner3

Savaşın üçüncü gününde çatışmalar şiddetlendi!

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik başlattığı askeri müdahalesi üçüncü gününe girerken, başkent Kiev'de çatışmalar şiddetlendi.

Rus askeri birlikleri başkent Kiev'in sokaklarında gece boyunca Ukrayna güçleriyle çatıştı.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodomir Zelenski'in gecenin zor geçeceği ve Kiev'in kaybedilmemesi gerektiği uyarısı sonrasında, şehirde ağırlıklı olarak meskun mahallelerin olduğu bölgelerde sabaha kadar çatışma ve patlama sesleri duyuldu.

Kiev'in batı girişindeki Zafer Caddesi'nden Rus birliklerinin şehre sokak çatışmalarıyla girmeye çalıştığı ifade edildi. Ukrayna Kara Kuvvetleri basın servisi, Zafer Caddesi civarındaki askeri birliğe yapılan saldırının geri püskürtüldüğü ve durumun sakin olduğunu bildirdi.

Yaşanan çatışmalar nedeniyle, Kiev'de gece boyunca birkaç kez siren sesleri yükseldi.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı: Ruslara ait helikopter ve 3 uçak düşürüldü

Kiev bölgesinde bulunan Vasilkiv yerleşim yerinde yoğun silahlı çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Vasilkiv Belediye Başkanı Natalya Balasinoviç 1+1 televizyon kanalına yaptığı açıklamada, çok sayıda Rus askerinin bölgeye paraşütle indiğini söyledi.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı da Ukrayna hava savunma sistemlerinin, Kiev şehir merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunan Vasilkiv bölgesinde Rus hava indirme birlikleri paraşütçü askerleri taşıyan İl-76 model uçağının vurulduğunu bildirdi. Başkanlık ayrıca, Rus güçlerine ait helikopter ve 2 uçağın daha vurulduğunu duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2022, 02:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER