Moldova Amerikan Üniversitesi Ve İstanbul Arel Üniversitesı Arasında Akademik İşbirliği

banner3

Girne Amerikan Üniversitesi'nin (GAÜ), Moldova'nın başkenti Kişinev'de bulunan kardeş üniversitesi Moldova Amerikan Üniversitesi ile İstanbul Arel Üniversitesi arasında Akademik İşbirliği Anlaşması imzalandı.

Moldova Amerikan Üniversitesi Ve İstanbul Arel  Üniversitesı Arasında Akademik İşbirliği

Moldova Amerikan Üniversitesi ve İstanbul Arel Üniversitesi arasında akademik işbirliği anlaşması gerçekleşti. Söz konusu mutabakat zaptında eğitim, araştırma ve diğer faaliyetler alanlarında eğitim işbirliğini teşvik etmek amaçlanıyor.

İmzalanan Akademik İşbirliği kapsamında, öğrenim ve eğitim için öğrenci değişimi, öğretim üyelerinin çalışma, araştırma ve eğitim programlarına katılımı için değişimi, konferanslar, konuşmalar ve deneyim paylaşımı için akademisyenlerin değişimi, her iki tarafı ilgilendiren alanlarda yayınların değişimi, işbirlikçi mesleki gelişim, ortak eğitim programları, karşılıklı olarak mutabık kalınan diğer faaliyetler gibi işbirliği türlerini içeriyor.

Moldova Amerikan Üniversitesi adına Kurucu Rektör Serhat Akpınar ve İstanbul Arel Üniversitesi adına Prof. Dr. Ercan Gegez arasında imzalanan Akademik İşbirliği Anlaşmasında, öğrenci, akademisyen değişimi yapılacak ve her iki kurumun ortak ilgi gösterdiği alanlarda eğitim faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2021, 16:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER