Büyümenin Gururunu Yaşıyoruz!

banner3

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, kurumlarda sendika üye tespitlerinin 15 Mayıs itibariyle sonuçlanmasının ardından basın açıklaması yaparak üyelerine ve temsilciliklerine teşekkür etti.

Büyümenin Gururunu Yaşıyoruz!

Covıd-19 salgın hastalığı nedeniyle sağlık teşkilatlarında yaşanan zor ve ağır çalışma koşullarına rağmen %300 büyüme gerçekleştirdiklerini belirten Taşkın, Türkiye’de sendikal alanda en büyük büyümeyi gerçekleştiren sendika olarak; tüm zorlu koşullara rağmen saha da büyük bir özveriyle çalışan gerek üyelerine gerek sendika temsilcilerine teşekkür ettiğini belirterek, haklı bir gururu yaşadıklarını söyledi.

Sendika olarak her koşulda üyelerinin yanında yer alarak sorunlarıyla birebir ilgilendiklerini belirten Taşkın, özellikle ağır pandemi koşullarında sendikalarına üye olan sağlık çalışanlarına karşı çeşitli idari yaptırımlarla karşılaştıklarına vurgu yaparak, üyelerinin ve sendika temsilcilerinin hastanelerde ayrımcılık başta olmak üzere yıldırma ve korkutma gibi çeşitli baskılara maruz kaldıklarına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Anadolu Sağlık Sen olarak, 2021 yılını %300 büyüme ile hem temsilcilerimize hem de üyelerimize moral ve motivasyon veren bir gurur tablosu ile tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şüphesiz sendikamızın kurumsal kimliğini ön planda tutan, kurumlarda sendikamızı en iyi şekilde temsil ederek meslektaşlarımıza güven veren, saygı, sevgi ve dayanışma ile sendikamızın büyümesini sağlayan başta temsilcilerimiz; il-ilçe başkanlarımız ve bizlere güvenleriyle güç veren değerli meslektaşlarımızdır. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Sendika olarak, sağlık çalışanlarının haklarını elde etmesi, yeni kazanımlarla daha güçlü olabilmeleri için mücadele ediyoruz. Sendika olarak hakkın, haklının, mağdurun ve sessizlerin sesi olduk. Siyasal büyümeyi şiddetle reddettik. Sağlık çalışanlarının yalnızca hak ve hukukuna odaklandık. Aile sıcaklığının yaşanmasını sağladık. Sağlık teşkilatlarında çalışanlara yalan söylemedik. Şeffaf olduk ve açıklamalarımızla yeri geldi gündem oluşturduk. İlkeli ve dürüst sendikal anlayışımızla mücadele etmeye çalıştık. İlkelerimizden taviz vermedik. Dik durduk, sendikal değerlerimizi savunduk, ilkelerimize bağlılığımızı daima hatırlattık. Bu duruşumuz, ANADOLU SAĞLIK SEN ailesinin büyümesini sağladı. Bundan sonra da aynı kararlılıkla mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle, 2021 yılında bizlere bu gururu yaşatan Genel Merkez Yönetim Kurulu’na, il-ilçe başkanlarımıza ve üyelerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Sendikal mücadelelerinin bundan sonra da hız kesmeden devam edeceğine olan inancımla ANADOLU SAĞLIK SEN ailesine saygılarımı sunuyorum. “

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2021, 13:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER