8 gün daha tutulu kalacak

banner3

Gönyeli’de meydana gelen şüpheli ölüm ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Khaled Sameer Khaled Omar dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarılarak 8 gün daha tutukluluk süresi alındı.

8 gün daha tutulu kalacak

Gönyeli’de meydana gelen şüpheli ölüm ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Khaled Sameer Khaled Omar dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarılarak 8 gün daha tutukluluk süresi alındı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis çavuşu Cemil Özalkın, olguları aktardı. Polis, 05.06.2020 tarihinde 02.00- 17.50 saatleri arasında Gönyeli’de Şehit Hasanbuba Sokak Ayza Apartmanı Daire 4 adresinde misafir olarak kalmakta olan Mağusa’da sakin Mohammad Sabri İsmail Sharqawi ve Naser Sabri İsmail Sharqawi’nin ikametgahın yatak odasında, konu evde ikamet etmekte olan zanlı Khaled Sameer Khaled Omar tarafından hareketsiz bir şekilde tespit edildiklerini söyledi. Polis, olay yerinde gelen 112 acil serviste görevli sağlık ekibi tarafından müteveffaların cesetleri üzerinde yapılan muayenelerinde ölü olduklarının tespit edildiğini belirtti.

Polis, Mohammad Sabri İsmail Sharqawi ve Naser Sabri İsmail Sharqawi’nin cansız bedenlerinin otopsi için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldığını söyledi.

Polis, zanlının kan ve idrar örneği vermediğini söyleyerek, zanlının olay günü 01.00 ile 06.00 saatleri arasında müteveffalarla birlikte olduğunu ve alınan birçok ifadede evden sesler yükseldiğinin duyulduğunu belirtti.

Polis,  müteveffalara otopsi yapıldığını, üzerlerinde birçok yara izi olduğunun belirlendiğini ve kesin ölüm sebeplerinin otopside alınan kan ve doku örneklerinden çıkacak sonuçla belli olacağını mahkemeye aktardı.

Polis, zanlının müteveffaların ölümünü saatler öncesinden fark etmesine rağmen, polise 18.00 sıralarında bildirdiğini belirtti ve bu nedenle tahkikatın Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olma suçu altında devam ettiğini söyledi.

Polis, meseleyle ilgili olarak olay günü evde 4 kişi olduğunun belirlendiğini ve bu kişinin arandığını söyledi.

Polis, olay günü Mağusa’da zanlı ile ölen iki kişinin evinde birçok kiiş ile birlikte görüştüklerinin tespit edildiğini belirtti.

Polis, Türkiye’ye gönderilen doku örneklerinin sonuçlarının beklendiğini, 40 saatlik bir kamera kaydının inceleneceğini ve zanlının tahkikata yardımcı olmadığını belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 8 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Avukat Ramadan Sanıvar, olayın doğal ölüm olduğunu belirterek, tutukluluk talebine itiraz etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi,  soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 8 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER