Acil durum hastanesi yüzde 68 doldu!

banner3

Ülkemizde son haftalarda vaka artışındaki trend devam ediyor. Vaka artışları ile birlikte Lefkoşa Acil Durum Hastanesi’nin kapasitesi yarının üzerine çıkarken Covid-19 nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören hasta sayısı 6’ya yükseldi.

Acil durum hastanesi yüzde 68 doldu!

 Haber Merkezi’nin Sağlık Bakanlığı’na yakın kaynaklardan derlediği bilgilere göre bugün itibari ile KKTC’de Covid-19 nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören hasta sayısı 6.

Yoğun bakımda tedavi gören hastalardan en genci 39 yaşındaki bir erkek hastayken en yaşlısı 79 yaşındaki kadın bir hasta.

Yoğun bakımda aşı yaptırmayan 2 hastanın entübe durumda olduğu aktarılırken diğer 4 hastanın 2’sinin 1 doz diğer 2’sinin ise iki doz aşılı olduğu ifade edildi.

Acil Durum Hastanesi’nde durum ne?

Acil Durum Hastanesi’ndeki doluluk oranı normal seyrinde devam ediyor. Haber Kıbrıs’ın doğrulattığı bilgilere göre 100 yatak kapasitesi olan Lefkoşa Acil Durum Hastanesi’nde 68 kişi tedavi görüyor.

Acil Durum Hastanesi’nde 32 yatağın boş olduğu belirtilirken vaka artışlarının devam etmesi durumda yatak kapasitesinin arttırılabileceğine dikkat çekildi.

1653 hastanın tedavisi devam ediyor…

Öte yandan dün itibari ile KKTC’de 1653 Covid-19 hastanın tedavisi devam ediyor. Ülkemizde salgının başladığı ilk günden bugüne toplam vaka sayısı ise 11 bin 43’e yükseldi.

Haber merkezine konuşan doktorlar vaka artışının ciddi rakamlara ulaştığına dikkat çekerek vatandaşların kendi önlemlerini almaları gerektiğini söyledi.

Kaynak: Haber Kıbrıs

https://haberkibris.com/acil-durum-hastanesi-yuzde-68-doldu-0846-2021-07-28.html

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2021, 09:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER