Acil Servis, tadilata giriyor!

banner3

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Acil Servisi’nin önümüzdeki günlerde tadilata gireceğini ve çok daha kaliteli hizmet vereceğini belirtti.

Acil Servis, tadilata giriyor!

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda güncel konuşmalar yapılıyor.

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, pandeminin sonuna gelindiğini ve Acil Durum Hastanesi’nin ‘pandemi hastanesi’ isminden sıyrıldığını söyledi.

Altuğra

Üroloji Servisi’nin tamamen taşındağını ifade eden Altuğra, “Devlet hastanesi yükü çok ağır ve bunu biliyoruz, pandemi hastanesi bu yükü azaltacaktır” dedi.

Altuğra, şu an sadece Üroloji Servisi’nin taşındığını, ihtiyaç duyulan personel sayısının tamamlanmasının ardından da tamamen Acil Durum Hasatnesi’ne taşınılacağını belirtti.

Yaşanabilecek daha farklı salgın, sel veya diğer doğal afetlerden dolayı Acil Durum Hastanesi’ne ihtiyaç duyulabileceğini ifade eden Altuğra, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Nalbantoğlu'nun acil servisi önümüzdeki günlerde tadilata girecek"

“Acil Durum Hastane'sinde 6 ameliyathane var, 5’i aktif kullanılıyıor. Acil servislerdeki sıkışıklığın da farkındayız. Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Acil Servisi önümüzdeki günlerde tadilata girecek ve çok daha kaliteli hizmet verilecek.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER