Antijen merkezlerine, PCR merkezleri de ekleniyor

banner3

Sağlık Bakanlığı, test merkezlerindeki yığılmaların azaltılmasına yönelik önlemler çerçevesinde anlaşmalı antijen merkezlerine PCR merkezlerinin de eklendiğini duyurdu.

Antijen merkezlerine, PCR merkezleri de ekleniyor

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada,  test merkezlerindeki yığılmaların azaltılmasına yönelik önlemler çerçevesinde anlaşmalı antijen merkezlerine PCR merkezlerinin de eklendiği duyuruldu. 

Açıklamada, sektör olarak PCR testi yapma zorunluluğu olan çalışanların, Sağlık Bakanlığı'nın resmi web sayfasında bulunan online hizmetler bölümüne girerek Covid-19 test başvuru seçeneği ile işleme başlayabilecekleri belirtildi.

Sistem tarafından yapılacak olan yönlendirmelerin takip edilmek suretiyle gerekli  testlerin yapılması için kişilerin anlaşmalı laboratuvar seçimini sistemden  kendilerinin yapıp, işlemlerini gerçekleştirebilecekleri ifade edildi.  

Test sonuçlarının belgelerinin ise //covid-19.gov.ct.tr adresinden barkod numarası, kimlik veya pasaport bilgilerini girerek öğrenilebilebileceği ve raporun dökümanının pdf formatında alınabileceği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2021, 18:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER