Arıklı, Akaryakıt zammı ve bakanlar kurulu ile ilgili açıklamada bulundu

banner3

Akaryakıt fiyatlarına zam yapıldığı yönündeki iddialarla ilgili Kıbrıs Postası’na konuşan Ekonomi ve Enerji Bakanı Arıklı, “Şu an toplanacak bir Bakanlar Kurulu yok, dolayısıyla akaryakıta zam kararı da yok” dedi, Bakanlar Kurulu’nun, “en geç” pazartesi gününe kadar “Başbakan Ersan Saner başkanlığında” toplanacağını iddia etti.

Arıklı, Akaryakıt zammı ve bakanlar kurulu ile ilgili açıklamada bulundu

Akaryakıta erişim noktasında dünden bu yana yaşanan kriz devam ederken, bazı gazetelerde “akaryakıta zam” iddialarının yer alması, vatandaşı isyan noktasına getirdi.

Söz konusu iddialarla ilgili Kıbrıs Postası’na konuşan Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, “şu an toplanacak bir Bakanlar Kurulu yok, dolayısıyla da zam kararı da yok. Akaryakıtla ilgili fiyat düzenlemesi, tüzük gereği Bakanlar Kurulu kararına tabidir” dedi.

“BAKANLAR KURULU PAZARTESİ BAŞBAKAN SANER BAŞKANLIĞINDA TOPLANACAK”

Bakanlar Kurulu’nun, “en geç” pazartesi gününe kadar “Başbakan Ersan Saner başkanlığında” toplanacağını ve Saner’in görevinin başında olduğunu iddia eden Arıklı, akaryakıtla ilgili fiyat düzenlemesinin söz konusu toplantıda görüşüleceğini kaydetti.

“ZAM KARARINI SADECE BAKANLAR KURULU ALABİLİR”

Başbakanlığa bağlı Akaryakıt Birimi’nin her 15 günde bir akaryakıt fiyatlarına ilişkin bir rakam tespit ettiğini ve önerisini Bakanlar Kurulu’na sunduğunu, Bakanlar Kurulu’nun da Fiyat İstikrar Fonu aracılığıyla göğüsleyebildiği rakamı göğüslediğini ifade eden Arıklı, zam kararının sadece Bakanlar Kurulu tarafından alınabileceğini ifade etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER