Arıklı: CTP Meclisi açtırmayarak Anayasa suçu işlemiş olmuyor mu?

banner3

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, Cumhuriyet Meclisi’nin bir türlü açılamaması ile ilgili yaptığı açıklamada, Meclisin açılamamasının yalnızca Hükümetin sorunu olmadığını vurguladı.

Arıklı: CTP Meclisi açtırmayarak Anayasa suçu işlemiş olmuyor mu?

Arıklı’nın sosyal medyadan yaptığı açıklama şu şekilde,

“Azınlık Hükümetleri de demokrasinin içinde var olan bir olgudur. Demokratik ülkelerde sıklıkla görülen bir hükümet modelidir. Bu Hükümet güvenoyu almış ama Mecliste çoğunluğu olmayan Hükümettir. Bu Hükümetin düşmesinin 2 yolu vardır. Ya istifa, ya da muhalefetin sunacağı Gensoru. Bizde muhalefet "26 nız yok istifa edin" diyor. Ama kendisi de 26 yı bulup gensoru ile Hükümeti düşüremiyor...

Meclis açılamıyor Bu sadece Hükümetin sorunu değildir. Muhalefetin de sorunudur. YDP olarak biz nasıl geçmişte sorumlu muhalefet olarak 4 lü koalisyonun nisap sorununa yardımcı olmuşsak aynı sorumluluğu muhalefetten bekleriz.

Öte yandan, Hükümeti Anayasayı çiğnemekle suçlayan CTP, Anayasanın amir hükmüne rağmen, bugün Meclis Başkan Yardımcısına Meclisi açtırmayarak Anayasa suçu işlemiş olmuyor mu?

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER