Arıklı: Sanki İlk Kez Kara Duman Çıktı!

banner3

Ekonomi ve Enerji Bakanı Erkan Arıklı, Teknecik Elektrik Santrali ile ilgili fotoğraflar göstererek, “Yaygara, kurumda çöreklenmiş ihale mafyasının yarattığı algı operasyonuyla çıkıyor” dedi.

Arıklı: Sanki İlk Kez Kara Duman Çıktı!

Meclis’te söz alan Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erkan Arıklı, Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası 4’lü hükümetin yeniden kurulmasına destek açıkladığını fakat o dönem hükümette yer alan partilerin mevcut durumdan korkup kaçtığını söyledi.

“ÇOK CİDDİ BİR ALGI OPERASYONU VAR”

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nda (Kıb-Tek) akaryakıt ihalesiyle ilgili çok ciddi bir algı operasyonu yapıldığını kaydeden Arıklı, göreve geldiğinde ihaleyi iptal ettiğini ve TPIC’ten 4 kez doğrudan alım yaptıklarını söyledi. TPIC ile ilgili eleştirilerin olduğunu anlatan Arıklı, "TPIC’i Google amcaya sorun. Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle kurulması bir firma" dedi.

“SANKİ İLK KEZ KARA DUMAN ÇIKTI”

Teknecik Elektrik Santrali’nde önceki dönemlerde de kara duman çıktığını belirten Arıklı, önceki dönemlere ait fotoğrafları kürsüden gösterdi. Arıklı, “Sanki ilk kez kara dumanlar çıktı… Yaygara, kurumda çöreklenmiş ihale mafyasının yarattığı algı operasyonundan çıkıyor” dedi.

ARIKLI İLE ÖZERSAY ARASINDA TANSİYON YÜKSELDİ!

Öte yandan Arıklı kürsüdeyken HP Genel Başkanı Kudret Özersay ile bir tartışma yaşadı. 

Özersay’ın Bakanlar Kurulu kararı olmadan doğrudan alım yapıldığını ve uluslararası alıma yetkisinin olmamasını hatırlatması üzerine Arıklı, “Benim yaptığım anlaşma başka, Sunat Atun’un yaptığı anlaşma başka... Sana göre hukuksuzluk yaptım. Benim yaptığım anlaşma bu konuyla ilgili değil” dedi. Özersay’ın soruları üzerine Arıklı, “Gerçekten çıldıracağım. Sabrımı mı sınıyorsun kardeşim?” ifadelerini kullandı. Özersay ise "medeni olalım… Hasbelkader bakansın” diye karşılık verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2021, 13:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER