Arıklı: Spor kanunu ile tüm sıkıntıların önüne geçilebilir

banner3

KKTC Jimnastik Federasyonu Yönetim Kurulu, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı’ya ziyaret gerçekleştirerek, sıkıntı yaşadıkları konular hakkında destek istedi

Arıklı: Spor kanunu ile tüm sıkıntıların önüne geçilebilir

Bakan Arıklı kabülde yaptığı konuşmada, ülkede amip gibi federasyonların çoğalmasına karşı olduğunu ifade ederek, çok sayıda olan federasyonlardan dolayı harcamaların da çok fazla olduğunu dile getirdi.

“Federasyonlar birleşirse o zaman aynı oranda güçleri de çoğalır”

Arıklı konuşmasında ayrıca şunları söyledi:

“Federasyonlar birleşirse o zaman aynı oranda güçlerid e çoğalır ve kaynaklar daha fazla aktarılabilir. Türkiye Cumhuriyeti ile çok daha rahatlıkla istişare kurulabilir ve organizasyonlar düzenlenebilir. Çok fazla federasyon oluşu güçsüzlüğe sebep olmakla birlikte, aynı zamanda büyük külfetler de getirmektedir. Ne yazık ki, hiç faaliyet raporu dahi sunamayan federasyonlar, ayrılan kaynaklardan yararlanmakta ve çalışkan olan federasyonlarında hakkını yemektedir. Ben göreve geldiğim günden beri bu durumu üzülmekteyim. Ancak bu durumu değiştirmeye çalışsak da, çok fazla baskı altında kaldık. Belki ileride geçirilecek bir spor kanunu ile tüm bu sıkıntıların önüne geçilebilir. Çünkü 30’a yakın federasyon var ve kaynak çok kısıtlı… Ve bu kaynak 30 federasyona bölünmek zorunda. Bu kabul edilebilir bir durum değildir.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER