Arıklı’dan Saner’e manevi destek: Sevgili kardeşim Ersan…

banner3

Azınlık Hükümeti‘nin Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı, video skandalı nedeniyle zor günler geçiren Başbakan Ersan Saner‘e manevi destek verdi

Arıklı’dan Saner’e manevi destek: Sevgili kardeşim Ersan…

Azınlık Hükümeti‘nin Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı, video skandalı nedeniyle zor günler geçiren Başbakan Ersan Saner‘e manevi destek verdi

Arıklı: Gördüğü en temiz ve dürüst milletvekillerinden birisisin

Sosyal medya hesabından Saner’e hitaben bir açıklama yapan Arıklı Saner’i Meclis’te muhalefetteyken tanıdığını, daha sonra kurdukları hükümet ortaklığında daha yakından tanıma imkanım olduğunu söyledi.

Arıklı, “Zaman zaman çok sert tartışmalarımız oldu. Hatta seninle yaptığım bir tartışma sonrası Bakanlar Kurulunu terk ettiğim de oldu. Buna rağmen seni tek kelime ile tarif etmem gerekirse bu Meclis’in gördüğü en temiz ve dürüst Milletvekillerinden birisisin” dedi.

“UBP benim kadar sahip çıkmadı”

Saner’in başına gelen olayın, klasik bir FETÖ operasyonuna benzediğini, FETÖ’nün nasılki 2010 ve 2011 yıllarında kurduğu tuzak ve yayınladığı kasetlerle MHP ve CHP’ye operasyon yapmışsa, şimdi de Kıbrıs’ta UBP de benzer bir operasyon yaptığını ileri sürdü.

Arıklı, “Beni asıl şaşırtan, UBP nin tutumu. Meclis’e girdiğim andan itibaren gördüm ki, bu parti tam bir kurtlar sofrası. Düşene bir tekmenin de en yakın arkadaşlar tarafından vurulduğu bir parti. Önce Aytaç Çaluda meselesi geldi gündeme. UBP, benim kadar sahip çıkmadı Çaluda’ya. Ardından Hüseyin Özgürgün. Ona da benim kadar sahip çıkmadı UBP’nin anlı şanlı Milletvekilleri. Meclis kürsüsünden de söylediğim gibi bu parti, koltuk uğruna eski Genel Başkanlarını HP’ye satmakta hiç bir beis görmemişti. Her iki vekil için söylediklerim Meclis tutanaklarında kayıtlıdır” dedi.

“Kurt kışı atlatır ammma yediği ayazı unutmaz”

‘Ve şimdi de sen’ diyerek Saner’e seslenen Arıklı, Saner’i anladığını, partisinde kıran kırana bir Kurultay yarışı olduğunu ifade etti.

“Ama yıllarını bu partiye harcamış senin gibi birine karşı yapılan bu operasyona adeta sevinen UBP’lileri görünce şaşırıyorum” diyen Arıklı, Saner’e şu sözlerle destek verdi;

“Sevgili Kardeşim,

Eminim ki şu anda kendini değil aileni düşünüyor ve kahroluyorsun. Üzülme kardeşim. Sana bir Türk atasözünü hatırlatayım. Kurt kışı atlatır ammma yediği ayazı unutmaz. Sen de ailenle birlikte bugünleri atlatacaksın. Geçmiş olsun Kardeşim”

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2021, 09:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER