Arıklı;Seçime 2 parti katılacak. Birisi düzen partileri, diğeri YDP

banner3

Yeniden Doğuş Partisi Dikmen’de halk buluşması gerçekleştirdi.

Arıklı;Seçime 2 parti katılacak. Birisi düzen partileri, diğeri YDP

Yeniden Doğuş Partisi Dikmen’de halk buluşması gerçekleştirdi. Oldukça büyük bir ilginin gösterildi buluşmada ilk konuşmayı İlçe Başkanı Ramazan Karal gerçekleştirdi. Karal yaptığı konuşmada YDP’nin Girne’de 3500 üye ile en yüksek üyeye sahip parti olduğunu, bunun sandığa nasıl yansıyacağını 23 Ocakta herkesin göreceğini söyledi.

Dikmen Buluşmasında 2. Konuşmayı yapan Genel Sekreter Enver Öztürk, YDP de muhteşem bir seçim heyecanı yaşandığını, diğer partilerin henüz aday arayışları devam ederken YDP'ye 83 aday adayının müracaat ettiğini söyledi. Öztürk; "Bu heyecanı 23 Ocak 2022 de sandığa yansıtmalıyız. O zaman Hükümeti kuran parti biz oluruz" dedi.

Dikmen Buluşmasında son konuşmayı Genel Başkan Erhan Arıklı yaptı. Arıklı koalisyon döneminde yapmak istediklerinin engellendiğini, yaptıklarının ise nasıl gizlendiğini örnekleri ile anlattı ve "Anladık ki bu ülkede iş yapmak istiyorsanız Mecliste iseniz güçlü bir Milletvekili grubunuz olmalı. Hükümette iseniz en az 5 Bakanlığa sahip olmalısınız. Aksi takdirde size iş yaptırmıyorlar. Biz de iş yapamadığımızı görünce Hükümetten çekildik..." dedi.

Arıklı sözlerine şöyle devam etti;"23 Ocak seçimlerine 2 parti katılacak. Biri bu düzen partileri, diğeri ise YDP. Düzen partilerinin adı değişik olabilir. Ama zihniyetleri hep aynı. Hepsi bu düzenin ürünleri. Bu düzeni değiştirecek tek partidir YDP" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER