Askeri bölgeyi ihlal ettiler

banner3

Akıncılar bölgesinde meydana gelen askeri yasak bölgeyi ihlal meselesi le ilgili olarak tutuklanan zanlılar Ü.B., H.K., M.L., M.S., M.U., G.S.P. dün ek tutukluluk talebiyle mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Askeri bölgeyi ihlal ettiler

(Kamalı Haber)

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Kuşak olguları aktardı. Polis, huzurda bulunan zanlıların 1.derece Askeri Yasak Bölgeyi İhlal, 1.derece Askeri Yasak Bölgeye Gizlice Girme, Ağır Bir Cürüm İşlemek Kastı İle Gizli İttifak Kurma suçlarından methaldar olduklarını belirtti. Polis, 18 Eylül 2021 tarihinde saat 22:20 raddelerinde Akıncılar'da, 1. Derece askeri yasak bölge olan havuzlu karakolu diye bilinen yerin güneyinde tarla içerisinde Güney Kıbrıs’a geçmek için Yetkili makamdan izinsiz zanlı Ü.B’nın kullanımında bulunan HE 146 plakalı Ford kapalı van araç içerisinde, Yine zanlı H.K.ile birlikte zanlılar M.L., M.S. , M.U. , G.S.P.'ı görevli askerler tarafından suçüstü tespit edilip tutuklanıp polise teslim edildiklerini anlattı. Polis, bahse konu aracın emare olarak zapt edildiğini belirtti. Polis, zanlıların yapılan sorgularında zanlı 1 ve zanlı 2'nin diğer 4 zanlıyı 60 Euro karşılığı KKTC'den gayrı yasal yollardan içerisinde Güney Kıbrıs’a geçirmek için gizli ittifak kurduklarının tespit edildiğini belirtti. Polis, mesele ile ilgili zanlılar Ü.B., H.K. ve G.S.P.’in polise gönüllü ifade verdiklerini söyledi. Polis, zanlıların vermiş oldukları gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılacağını, yine mesele ile ilgili alınması gereken ifadeler ve meseleye bağlantılı 2 kişinin daha arandığını belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 6 gün sureyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 6 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 13:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER