Asya Bebek artık evinde!

banner3

Herkesin ‘Asya Bebek’ olarak hafızalarına kaydettiği Asya Polatlı, zolgensma ilacını alarak, Kıbrıs’ın güneyindeki tedavisini tamamlayıp, Kıbrıs’ın kuzeyine döndü.

Asya Bebek artık evinde!

Asya Polatlı’nın babası Ozan Polatlı, Asya’nın Kıbrıs’ın kuzeyine dönüşü sonrası, yaşananları Kıbrıs Postası’na anlattı.

“İLACI ALDIK, ERTESİ GÜN EVE DÖNDÜK”

Kızı Asya’nın 21 Ekim tarihinde gen terapisi ilacı zolgensmayı alarak ertesi gün evlerine döndüklerini ifade eden Ozan Polatlı, ilacın yan etkilerinin olabileceğinden söz etti. Asya’yı enfeksiyondan korumaları gerektiğinin altını çizen Ozan Polatlı, gerekmedikçe evden çıkmayacaklarını ifade etti. Eve virüs taşımamalar gerektiğinin önemine değinen Ozan Polatlı, eve girecek virüsün, Asya için çok ciddi sorunlara neden olabileceğini söyledi.

“ASYA GÖNÜLLÜLERİ SAYESİNDE, ASYA’NIN SESİNİ DUYURDUK”

Baba Polatlı, Asya için düzenlenen bağış kampanyasının çok güzel bir şekilde sonuçlandığını ifade ederek, “Bu süreçte bize destek olan çok güzel insanlar tanıdık. En başta Asya’nın gönüllü ablaları ve abileri var. Bu insanlar, kendi yaşantılarını durdurup, gece gündüz Asya ile yatıp Asya ile kalktılar. Yeri geldi kapı kapı gezip bağış topladılar, pazarlarda ürün sattılar, market önlerinde bağış topladılar. Onlara ne kadar teşekkür etsek az. Onlar sayesinde Asya’nın sesini duyurduk” dedi. Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’nın kampanya çerçevesinde Merkez Lefkoşa’nın kullanılmasına olanak sağladığını ifade eden Ozan Polatlı, Başkan Harmancı’nın her zaman kampanyayı yürüten kişilerle iş birliği halinde olduğunu dile getirdi.  Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil’e de ayrı bir parantez açan Ozan Polatlı, Elcil’in Kıbrıs’ın güneyiyle iletime geçtiğini ve Asya’nın durumunu bildirdiğini söyledi. Ozan Polatlı ayrıca Asya’nın sesini duyuran medya kuruluşlarına da teşekkürlerini iletti.

“ANASTASİADİS VE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM”

Kıbrıslı Rum lider Nikos Anastasiadis, Asya’nın tedavisini üstlenen tüm Makarios Hastanesi sağlık çalışanlarına ve Novartis temsilcisi Christina Kousparou'ya ilgilerinden dolayı çok teşekkür eden Ozan Polatlı, Asya’nın sorunsuz bir şekilde tedavisini tamamladığını vurguladı.

 “BALON UÇURACAĞIZ”

Evlerinin hemen yanında bulunan Yusuf Yönlüer Parkı'nda bugün balon uçuracaklarını kaydeden Ozan Polatlı, “Asya’nın tedavisini kutlamak için toplanıp balon uçuracağız. Enfeksiyon riskinden dolayı, etkinliğe evimizin balkonundan katılacağız. Asya’yı seven, Asya için kalbi atan herkesi orada görmek güzel olacak” dedi.

Kaynak: Kıbrıs Postası https://www.kibrispostasi.com/c35-KIBRIS_HABERLERI/n397654-asya-bebek-artik-evinde

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER