Atan: Ülkede nelerin döndüğünü, Bakanlıkların kimlere nasıl dağıtıldığını çok iyi biliyoruz

banner3

Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN) Başkanı Metin Atan, Merkezi Cezaevi çalışanlarının içede yaşadıkları sıkıntılarının yanında sosyal hayatlarının dahi kalmadığına işaret ederek, sorunların çözülmemesi durumunda sıkıntının daha da büyüyeceğini söyledi

Atan: Ülkede nelerin döndüğünü, Bakanlıkların kimlere nasıl dağıtıldığını çok iyi biliyoruz

Atan: Ülkede nelerin döndüğünü, Bakanlıkların kimlere nasıl dağıtıldığını çok iyi biliyoruz

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan ile birlikte, Merkezi Cezaevi önünde protesto ve basın açıklaması yapan Atan, 118 milyon TL harcanan, kamera ve bilgisayar alt yapısı kurulan yeni cezaevi binasının hala teslim alınamamasına tepki koydu

Bu ülkede nelerin döndüğünü çok iyi bildiklerini ve ülkede adeta bir yalan rüzgarı olduğunu söyleyen Atan, “Yalan makinaya koysanız, makina yanar. Ülkede nelerin döndüğünü, Bakanlıkların kimlere nasıl dağıtıldığını çok iyi biliyoruz” dedi.

“Sakın diyorum, sakın ha buna kalkışmasınlar”

Merkezi Cezaevi çalışanlarının neler yaşadığını hükümet edenlerin görmek istemediğini söyleyen Atan, tüm sorunların ülkeyi itibarsız, beceriksiz ve yönetim bilgisi olmayanların yönetmesinden kaynaklandığını vurguladı.

Atan, “Dün yapılan Bakanlar Kurulu‘nda Hayat Pahalılığı ödeneğinin ötelenmesine dair yeni adımların atılacağına dair konuşulduğu bilgilerini alıyoruz. Sakın diyorum, sakın ha buna kalkışmasınlar” dedi.

“Bunlar düzeltilmezse sıkıntı daha da büyük olacak”

Cezaevi çalışanlarının içerde yaşadığı sıkıntıların yanında sosyal ve aile hayatlarının dahi kalmadığına işaret eden Atan, bu çalışanların hakları olan ek mesailerden başlayarak Teşkilat Yasası’na kadar birçok sorunla baş başa bırakıldığını belirtti.

Atan, “118 milyon TL harcayıp yeni bir cezaevi yapılıyor ama sonuç bir hiç. Hükümeti, bu arkadaşlarımızın haklarıyla, güvenlikleriyle ilgili gerekli tedbiri almaya çağırıyoruz. Bunlar düzeltilmezse sıkıntı daha da büyük olacak” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER