“Atlas’ın ölümünde doktor ihmali var”

banner3

Beklenmedik bir şekilde 10 yaşındaki oğlu Atlas Rüstemoğlu’nu 26 Kasım 2019 tarihinde kaybeden acılı baba Hasan Rüstemoğlu KIBRIS HABER’e konuştu.

“Atlas’ın ölümünde doktor ihmali var”

Kıbrıs Haber Özel/ Nurgül ECE

Beklenmedik bir şekilde 10 yaşındaki oğlu Atlas Rüstemoğlu’nu  26 Kasım 2019 tarihinde kaybeden acılı baba Hasan Rüstemoğlu KIBRIS HABER’e konuştu.

Atlas Rüstemoğlı, 26 Kasım 2019 tarihinde yüksek ateş, ishal, kusma ve mide ağrısı şikayetiyle Güzelyurt Sağlık Merkezi’ne götürülen Atlas’a iğne yapıldıktan sonra eve gönderilmişti. Durumu kötüye giden Atlas, gece yarısı Cengiz Topel Hastanesi’ne götürülmüştü. Doktorlar, Atlas’ı ambulansla Lefkoşa’ya sevk etti, saat 04.00 sıralarında taburcu edilen Atlas, sabaha doğru yine kötüleşmiş, hastaneye gitmek için evden çıkmaya hazırlandığı sırada  fenalaşmıştı. 112 sağlık ekipleri, eve gittiğinde Atlas’ın nabız ve solunumunun olmadığını görmüştü.

 Baba: Hekim hatası olduğunu öğrendik

Hasan Rüstemoğlu, İstanbul Adli Tıp Raporu’nda oğlu Atlas’ın ölümüne ilişkin birtakım bilgileri İstanbul’da öğrendiklerini ifade etti. “İstanbul’da toplanan kurul, oğlumuzun ölümü ile ilgili ‘hekim kusuru’ olduğu tespit edildi” diyen Rüstemoğlu, iki sene geçmesine rağmen hala polis ve savcılıktan açıklama beklediklerini söyledi.

“Yüzündeki gülümsemeyi aldılar”

Rüstemoğlu, “Yaşadığımız acı olayda soruşturma bitene kadar hiçbir doktorun açığa alınmadığını ifade eden acılı baba açıklama bekliyoruz. Savcılık hala dava açmadı. Polis bize açıklama yapmıyor, Atlas’ın bir tek doğum belgesini aldılar oğlumun ikinci ölüm yıldönümü geçmesine rağmen ortada bir sonuç yok” dedi.

Geçtiğimiz günlerde acılı baba sosyal medya paylaşımında ise şu sözleri kaydetmişti:

 “Evlat sensiz geçen 730. gün

Seni bizden koparan önlüklü katiller hala daha işlerinin başında diğer canlara kıymaya devam ediyor.

Yapabileceğim bir şey yok sadece onları Allah’a havale ediyorum bize yaşattıkları acının tarifi yok onlar da yaşamadan can vermesinler.

Bu ülkede adalete inancım kalmadı hiçbir sisteminde hayır yok ne doktorunda ne polisinde ne de savcısına .2 yıl geçmesine rağmen hala ne bir açıklama ne bir dava var ortada...

Ateş düştüğü yeri yakar.”

Kaynak: Kıbrıs Haber

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2021, 13:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER