BAŞBAKAN SANER: “CANDAN İÇ TÜZÜĞE AYKIRI DAVRANDI”

banner3

Mecliste bugün yaşanan nisap sorunuyla ilgili Kulis Kıbrıs'a konuşan Başbakan Ersan Saner, Meclis Başkan Yardımcısı Armağan Candan'ın meclisi açmayarak iç tüzüğüne aykırı davrandığını ve yaşanan sıkıntıların en büyük sorumlusu olduğunu söyledi.

BAŞBAKAN SANER: “CANDAN İÇ TÜZÜĞE AYKIRI DAVRANDI”

Başbakan Saner, mecliste bulunan 3 hukukçunun da Candan’ın görevine ters bir şekilde davrandığı konusunda aynı görüşte olduğunun açıkça bilgisine geldiğini ifade ederek, ülkenin bir çok sorunu varken, meclisin çalıştırılmamasının yanlış olduğunu söyledi.
Başbakan Saner, Candan’ın meclis oturumuna katılmayacağını bildirdiği yazsını sabah saatlerinde meclise sunduğunu ve o yazıda partisinin aldığı karar doğrultusunda bunu yaptığını söylediğini belirtti. Saner, mecliste bulunan bir çok yasa olduğunu bunlardan bazılarının özellikle üreticilerin beklediği, memleketin önünü açacak yasalar olduğunu anlatarak, Ana Muhalefet Partisinin sorumsuz bir şekilde davranarak bu kararı aldığını söyledi.
Başbakan Saner, kendisinin muhalefete açık çağrı yaparak seçim tarihini belirlemekle ilgili adım attığını da hatırlatarak, gelinen noktada muhalefetin hem iç tüzüğe aykırı davrandığını, hem meclisi çalıştırmadığını hem de seçimden kaçtığının anlaşıldığını ifade etti. Başbakan Saner meclisin bugün toplantı yapamadığını, bir sonraki toplantının Perşembe günü denetim gündemiyle olacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: Kulis Kıbrıs

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER