Başbakan Saner, neden Singapur olmayalım dedi. Neden?

banner3

Başbakan Ersan Saner, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasına (İTSO) gerçekleştirdiği ziyarette KKTC hakkında açıklamalarda bulundu.

Başbakan Saner, neden Singapur olmayalım dedi. Neden?

Başbakan Saner’in en dikkat çekici ve sosyal medya’da alay konusu olan açıklaması ise “Kuzey Kıbrıs neden bir Dubai neden bir Singapur olmasın?” şeklinde oldu. KKTC halkı olarak bizlerde merak ediyoruz; Neden??

Başbakan Ersan Saner konuşmasının devamında özetle şunlara değildi; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ağırlıkla hizmet sektörüne dayalı faaliyet gösteriyor. Bilişim sektörüne ait AR-GE çalışmalarının yapılması, yazılım sektörü ve buna bağlı olarak teknolojik ürünlerin geliştirilmesi için çok ciddi bir çalışma temposu içerisindeyiz.

2022’de Kuzey Kıbrıs’a Serbest Bölge kurulması girişimlerimiz var. Burada hedefimiz farklı bir vizyon ortaya koyarak Kuzey Kıbrıs’ın neden bir Dubai neden bir Singapur olmasın diyoruz. Biz de sizleri Kuzey Kıbrıs’a bekliyoruz ve yatırım yapmaya davet ediyoruz. Çünkü İskenderun bölgesi bizim tam aradığımız yatırımcı iklimine haiz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER