BASIN-SEN’DEN TUTUKLANAN "SOL HAREKET" ÜYELERİNE DESTEK…

banner3

“İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ HAKKINI KULLANAN SOL HAREKET ÜYELERİ DERHAL SERBEST BIRAKILSIN”

BASIN-SEN’DEN TUTUKLANAN "SOL HAREKET" ÜYELERİNE DESTEK…

Lefkoşa, 11 Mart 21 (T.A.K): Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen),  Mağusa Kaza Mahkemesi’nin verdiği emre istinaden Mağusa Polis Müdürlüğü’nce tutuklanan Sol Hareket üyesi 3 kişinin, ifade vermesi ve görüntülerin incelenmesinin ardından halen tutuklu bulunduğunu belirterek, bunu keyfi bir uygulama olarak niteledi.
Basın-Sen, sosyal medya hesaplarından ifade özgürlüğü hakkını kullandığını belirttiği Sol Hareket üyelerine destek verdi ve polise “ifade özgürlüğü hakkını kullanan 3 kişinin derhal serbest bırakması” yönünde çağrıda bulundu.
Basın- Sen tarafından yapılan yazılı açıklamada, “2018 yılında Afrika Gazetesi’ne yönelik düzenlenen planlı saldırılarda ismi geçen 9 saldırganın halen tutuklanmadığı” belirtilerek, sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapan Sol Hareket üyelerinin ise “uygunsuz harekette bulunma” suçlamasıyla tutuklandığını savundu ve bunun kabul edilemez olduğunu belirtti.
Açıklamada, şöyle denildi: “Kıbrıs’ın kuzeyinde hiçbir yasal statüsü bulunmayan AKP Gençlik Kolları’nın yaptığı ihbarı değerlendiren polis ekiplerinin ifade özgürlüğüne yönelik yaptığı saldırı Türkiye’deki AKP rejiminin Kıbrıs’taki yansımalarını da bizlere göstermektedir”.
(ÖZ/ŞEB)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER