‘Batmış’ belediyeden Kapalı Maraş’a 5 milyon harcama

banner3

Mağusa Belediyesi Bağımsız Belediye Meclis üyesi Ulus Irkad belediyenin kötü mali durumu ve personelin mutsuzluğu ile ilgili açıklama yaptı. Irkad, Türkiye ve buradaki devlet yönetimine seslenerek Kapalı Maraş'a harcanan 5 milyon liranın geri ödenmesini talep etti.

‘Batmış’ belediyeden Kapalı Maraş’a 5 milyon harcama

Mağusa Belediyesi Bağımsız Belediye Meclis üyesi Ulus Irkad’ın açıklamaları şöyle:

“SAYIN CUMHURBAŞKANI-DEVLET İLGİLİLERİ VE SAYIN BAŞBAKAN İLE HÜKÜMET YETKİLİLERİ-SAYIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLET BAŞKANI VE DEVLET YETKİLİLERİ, SİZLERE İSTİRHAMIM VE UYARIMDIR!

Bu arada Sayın Gazi Mağusa Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri;
Efendim,

Son zamanlarda “Gazi Mağusa Belediyesi” çalışanları, emekçileri arasında büyük bir öfke ve huzursuzluk gözlemlemekteyim. Bu arkadaşlar bilhassa son bir senedir Belediye’nin kendilerini zamanında ödeyememesi, maaşlarını veya ücretlerini tam zamanında alamamalarından dolayı huzursuzluk ve tepki içindedirler. Daha önceleri Belediye’ye fazla istihdam yapılmasından dolayı ödeme zorlukları olmasına rağmen gene bir senedir Maraş Bölgesi’nin de açılmasından dolayı, Belediyemiz kaynaklarından 5 milyon TL buraya sarfedilmiş ve bütçemiz oldukça zayıflamıştır.

Geçen aylardaki beş milyonluk kaynak tüketiminden, ödeyememe güçlüklerinden dolayı huzursuzluk greve neden olmuştu. Buradan bil istifade Türkiye’deki Devlet yetkililerine de sesleniyorum; Gerek Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı ve devlet yetkilileri ile gerekse Türkiye devlet yetkilileri Belediyemize olan 5 milyonluk borçlarını ödesinler. Çünkü ay sonu Belediyemiz bir buhran daha yaşayacak ve belki de bu defa grevin önü alınamayıp etkisi halka ve çevreye de olacaktır.

Bu arada Belediyemizden emekliye ayrılan arkadaşlarımızın birçoğu da emekliliklerini alamamışlardır. Çalışanların maaşları ve mesaileri bugün ayın 25’i olmasına rağmen ödenmemiştir. Aynı şekilde emekçiler mesailerini ve de 15 günde bir ödenenler de hala daha ücretlerini alamamış büyük bir öfke ve tepki içindedirler. Emekli olup da emeklilik tazminatlarını alamayanlar evlenecek çocuklarını evlendirmekten vazgeçmişler ve naçar haldedirler.

Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan ve Sayın Türkiye Devlet Yetkilileri ve Devlet Başkanı, ve de Sayın Türkiye Büyükelçisi, Bu hem bir uyarı hem de istirhamdır; Belediye işçilerimiz ödenmezlerse ay sonu tatsız olaylar bizi beklemektedir.

Sayın Belediye Başkanı ve de Sayın Meclis Üyeleri, acil olarak toplanıp devletin ve de hükümetin Belediyemize olan büyük miktardaki borcunu tatsız olaylar olmadan bir an önce hep birlikte talep edelim. Yoksa kaybeden hepimiz olacağız.
Saygılarımla

Ulus Irkad-“Gazi Mağusa Belediyesi”Bağımsız Belediye Meclis Üyesi”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER