"Belediye'nin finans durumu iyi değil"

banner3

Girne Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Zeki Çeler, Girne Belediyesi’nin başına genç ve dinamik bir başkan gelmesi gerektiğini savunarak, kötü yapıyı düzeltmek için ekip çalışmasına, vizyona ve tecrübeye ihtiyaç olduğunu vurguladı.

"Belediye'nin finans durumu iyi değil"

Girne Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Zeki Çeler, Genç TV’de yayınlanan “Siyasetin satır arası” programında Muazzez Gazihan’ın sorularını yanıtladı.

Zeki Çeler, Girne Belediyesi’nin başına vizyona ve tecrübeye sahip biri gelmesi gerektiğini ifade etti.

Çeler, belediyedeki çalışmaları verimli kılmak için siyasi ve yönetici tecrübesine ihtiyaç olduğunu anlatarak, “Girne’nin hak ettiği noktaya gelmesi, belediye içinde iş barışın sağlanması, altyapı ve üstyapı çalışmaları yapılması ve doğru finans yönetimi için tecrübe gereklidir. Tecrübeler kazandığım Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı dönemimde yaptığım çalışmaları vatandaş halen takdir ediyor. Göreve geldiğimde ekibim ve belediye çalışanlarıyla birlikte projeler üreteceğiz” dedi.

“ŞEHİR PLANLAMA VE TRAFİK UZMANLARIYLA BİRLİKTE ÇALIŞIYORUM”

Zeki Çeler, Girne Belediyesi’nin Trafik Ulaşım Master Planı’na sahip olmasına rağmen planın uygulanmadığına dikkat çekti. Zeki Çeler, Semih Sancar Caddesi’nde yapılan çalışmanın Trafik Ulaşım Master Planı’nda uygulandığı şekilde yer almadığını vurguladı. Çeler, Girne’de yaşanan trafik sorununu çözmek için şehir planlama ve trafik uzmanlarıyla birlikte çalıştığını kaydetti.

“KÖPRÜLER VE ALTERNATİF KAÇIŞ YOLLARI YAPILMALI”

Girne’nin en büyük sıkıntıları arasında trafiğin olduğunu anlatan Çeler, “Trafiğin rahatlaması için okul başlangıç ve bitiş saatleriyle ilgili Eğitim Bakanlığı’ndan düzenleme yapılmasını isteyeceğiz. Ozanköy ve Doğanköy üzerinden alternatif kaçış yolları yapılmalı. Köprüler yapılmalı, alternatif yollar Lefkoşa ana yoluna bağlanmalı ve doğu çevre yolu için hükümete baskı yapılmalı” dedi.

“BELEDİYENİN FİNANS DURUMU İYİ DEĞİL”

Belediyenin maddi durumu ile ilgili konuşan Çeler, “Belediyenin finans durumu iyi değil borçlanarak yatırım ve maaş ödeniyor. Belediye gelirlerini tam olarak toplamıyor. Göreve geldiğimizde tahsilat oranını artıracağız” diye konuştu.

“BELEDİYEDE EKİP ÇALIŞMASI OLUŞTURULAMADI VE İŞ BARIŞI SAĞLANAMADI”

Sunucunun, ‘Başkan artık yorulduğundan dolayı mı başarısız’ sorusunu yanıtlayan Çeler, şöyle konuştu:

“Başkan yıllardır belediyede memur ve müdür olarak görev aldı son 8 yıldır başkanlık yapıyor. Belediyede ekip çalışmasını oluşturamadı. İş barışını sağlayamadı. Huzursuzluk olan yerde hizmet olmaz. Belediye başkanı ile personel arasında da iletişimsizlik var. Ekip ruhu yerine tek imza. Belediyede müdür var mı? Resmi olarak bu görevi yürüten biri var mı? Birimler kendi uzmanlıkları üzerinde söz hakkına sahip mi yoksa başkanın tekelinde mi? Tekel olursa işte şehir, Girne bu hale dönüşür. Katılımcı belediyecilikten bahsettiler belediye personeli bile şehrin katılımcısı değil”

“BAŞKAN HABERİ OLMADIĞINI İDDİA EDİYOR”

Semih Sancar Caddesi’nde trafik konusunda artan şikayetler üzerine çalışma yapıldığına dikkat çeken Çeler, “Seçime kısa süre kala çalışmalara başladılar, başarılı olamadılar ve çalışmaları yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Başkandan gizli ve onay alınmadan iş yapılmazken, Başkan ‘Mecliste karar alındı, çalışmalarla ilgili haberim yok’ diyor’ ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER