Bir bu eksikti! Vatandaşlar bu duruma tepki göstererek, “Bir bu eksikti” dedi.

banner3

KKTC ilklerin ülkesi olmaya devam ediyor. Şimdi de Çatalköy’de bir evi koruyan güvenlik görevlileri kendilerini güvenlik mensubu addederek evin etrafındaki yoldan geçen araç sürücülerini durdurup kontrol yaptıkları iddia edildi. Vatandaşlar bu duruma tepki göstererek, “Bir bu eksikti” dedi.

Bir bu eksikti! Vatandaşlar bu duruma tepki göstererek, “Bir bu eksikti” dedi.

Çatalköy’de Kırlangıç Sokak üzerinden dağ yoluna gitmek üzere araçlarıyla yola koyulan bir grup vatandaşın, bölgede yüksek duvarlarla çevrili olan bir villanın yanına geldikleri anda, siyah kıyafetli ve ellerinde telsiz bulunan kişilerin engeliyle karşılaştığı öğrenildi.

Söz konusu kişilerin aracın önünü kestiği ve araçta bulunan kişilerden kimliklerini göstermesini istediği iddia edilirken, vatandaşlara korku salan söz konusu güvenlik ekibinin bölgede yaşayan İngiliz asıllı bir kişinin korumaları olduğu ifade ediliyor.

Girne bölgesinde çok sayıda apartman türü gayrimenkula sahip olduğu öğrenilen söz konusu İngiliz asıllı kişinin onlarca koruması olduğu ve güvenlik ekiplerinin de 24 saat boyunca dönüşümlü olarak evin çevresinde görev yaptığı öğrenildi.

Çevrede yaşayanlar bu durumdan rahatsız olurken, güvenlik mensubu gibi hakkı olmadan vatandaşlardan kimlik isteyen bu kişiler hakkında Polis teşkilatının devreye girmesi gerektiği ifade edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER