Çalışanların ve emeklilerin ekmeğinden ellerinizi çekiniz!

banner3

Piyasayı ucuzlatacağı safsatasıyla işbaşına gelen UBP-DP-YDP azınlık hükümeti zamları seriye bağladı. 45 günde akaryakıta ikinci kez zam yapan hükümet böylelikle piyasadaki tüm mal ve hizmetlere otomatik zam yapılmasının yolunu açtı.

Çalışanların ve emeklilerin ekmeğinden ellerinizi çekiniz!

Mal ve hizmet fiyatlarına yapılan okkalı zamlar nedeniyle birey yurttaşın satın alma gücü her geçen gün biraz daha gerilerken, hükümetin Hayat Pahalılığı ödeneğini dondurma çabaları ise ekonomik akıl ile hiç bağdaşmamaktadır.

Özel sektör çalışanlarının hayat standartları yerlerde sürünür hale gelmiştir. Çalışma koşullarındaki yasadışılığın en üst seviyeye çıktığı bu dönemde zaten çok sınırlı olan Toplu İş sözleşmesi düzenini ortadan kaldırmaya yönelik yasa değişiklikleri büyük tepki toplamaktadır.  

Zaten açlık sınırının altında olarak belirlenen Asgari Ücret Yılbaşından bu yana geçen süre içinde iyice erimiş bulunmaktadır. Yılın ikinci Asgari Ücretinin 1 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe girecek şekilde yeniden belirlenmesine ihtiyaç vardır. 

Ülkemiz üzerinden milyar dolarla ifade edilen kumar paraları kazanılıyorken, “kaynak sıkıntısı var” diyerek çalışan ve emekli kesimlerin gelir seviyesini daha da aşağılara çekme gayretleri bu hükümetin ne amaçla kurdurulduğunu ortaya koymaktadır.

Yamalı bohça görünümlü azınlık hükümetini çalışanların ve emeklilerin ekmeğinden ellerini çekmeye davet ederken, ne kadar geciktirseler de seçimin çok yakında olduğunu hatırlatmak isteriz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER