Candan: “Gelen giden Avrupalılar artık Akıncı ile görüşmeden dönüyor”

banner3

CTP Milletvekili Candan, Erhürman’ın seçilmesi ile Kıbrıs’ı ilgilendiren tüm taraflarla diyalog ve diplomasi yolu açılacak dedi ve Doğu Akdeniz’deki pek çok gelişmenin kritik önemine dikkat çekti. Candan, gündemdeki yerini her hafta yeni büyük açıklamalarla koruyan Maraş açılımı konusunda ise “Cumhurbaşkanının Maraş konusunda politikası nedir?” diye de sordu.

Candan: “Gelen giden Avrupalılar artık Akıncı ile görüşmeden dönüyor”

Cumhuriyetçi Türk Partisi Milletvekili (CTP) Milletvekili Armağan CandanTufan Erhürman’ın seçilmesi ile Kıbrıs’ı ilgilendiren “tüm taraflarla diyalog ve diplomasi yolu açılacak” dedi ve Doğu Akdeniz’deki pek çok gelişmenin kritik önemine dikkat çekti.

Candan Ada TV’de “Yurtdışından daha önce gelenler, yetkililer Kuzey’e geçip Cumhurbaşkanı ile görüşmek zorunda hissederlerdi kendilerini… Bir süredir, pandemi sürecinden de önce bu artık yok. AB Komisyonundan gelen son misafir de geçmedi… Doğu Akdenizde bir sürü gelişme var, Rumların Lübnan’la Msıır’la İsrail’le yapmak istedikleri var. Her saat başka bir şey oluyor. Bizim aktif diplomasimiz çok önemli… Sayın Erhürman Cumhurbaşkanı olduğu an gerekli diplomatik atakları yapacak. Her tarafla... elbette Türkiye ile de…” ifadelerini kullandı.

"AKINCI'NIN MARAŞ POLİTİKASI NEDİR, AÇIKLASIN!"

Candan, gündemdeki yerini her hafta yeni büyük açıklamalarla koruyan Maraş açılımı konusunda ise “Cumhurbaşkanının Maraş konusunda politikası nedir?” diye de sordu.

Kıbrıs Postası - VATAN MEHMET

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER