Cezaevinde 26 pozitif vaka! Bulaş yayılıyor!

banner3

KTAMS Başkanı Güven Bengihan, bir an önce yeni cezaevine geçilmesi gerektiğini dile getirirken 15 Ekim’de geçici kabul yapılacağını, yapılan cezaevinin şartnameye uygun olup olmadığının inceleceğini söyledi.

Cezaevinde 26 pozitif vaka! Bulaş yayılıyor!

KIBRIS HABER (ÖZEL)

Merkezi Cezaevinde geçtiğimiz hafta yayılan salgın arttı. Dün gece saat 24.00 itibarı ile pozitif vaka sayısı 26’ya yükseldi.

Yayılan bulaş nedeniyle testleri pozitif çıkan mahkûm ve tutuklular belirlenen karantina oteline yerleştirildiler.

KIBRIS HABER’e konuşan KTAMS Genel Başkanı Güven Bengihan, gelinen noktada cezasının belli kısmını çekenler için ‘Şartlı tahliyenin’ yeniden gündeme gelmesinin şart olduğunu vurguladı.

Bengihan: “Endişemiz yayılmasın”

KTAMS Genel Başkanı Güven Bengihan, cezaevinde yaklaşık 628 mahkûm ve tutuklunun olduğunu gece yarısı itibarı ile pozitif vaka sayısının 26’ya yükseldiğini kaydetti.

Her vardiyada 30 gardiyanın görev yaptığını da ifade eden Bengihan, bir an önce cezasının belli kısmını çekenler için ‘Şartlı Tahliyenin’ gündeme gelmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Cezaevinin şartlarına bakıldığı zaman, “Endişemiz bu salgın yayılmasın” dedi.

Yeni Cezaevi için 15 Ekim’de geçici kabul yapılacak.

Bengihan, bir an önce yeni cezaevine geçilmesi gerektiğini dile getirirken 15 Ekim’de geçici kabul yapılacağını, yapılan cezaevinin şartnameye uygun olup olmadığının inceleceğini söyledi.

Yeni Cezaevinin yasasının da yapılmadığını ifade eden Bengihan, “Yapılan yeni cezaevinin yasası Meclis’te henüz geçmedi” ifadelerini kullandı.

Şartlı Tahliye gündeme gelmeli…

KTAMS Genel Başkanı Güven Bengihan, 2020 yılında salgın görüldüğü zaman cezaevinde cezasının belli kısmını çeken mahkumları şartlı bir şekilde tahliye edildiğini, şimdi salgının yayıldığına dikkati çekerek Şartlı Tahliyenin yeniden gündeme gelmesinin önemli olduğunu söyledi.

Bengihan, artan vaka sayısı nedeniyle endişeli olduklarını ifade ederek bir an önce gerekli tedbir alınması gerektiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 10:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER