Cezaevinde Ziyaretler Durduruldu

banner3

KIBRIS HABER’e ulaşan bazı mahkûm ve tutuklular cezaevinde koşulların çok kötü olduğunu sürdü.

Cezaevinde Ziyaretler Durduruldu

KIBRIS HABER ÖZEL

KIBRIS HABER’e ulaşan bazı mahkûm ve tutuklular cezaevinde koşulların çok kötü olduğunu sürdü. Mahkûm ve tutuklular için yatacak yer kalmadığını, koridorlara kadar balık istifi şeklinde kaldıklarını iddia eden mahkûm ve tutuklular tüm dünyada pandemi sürecinde cezaevleri için uygulanan şartlı tahliyeleri örnek gösterdi.  

Merkezi Cezaevinde iki farklı koğuşta çıkan pozitif vaka nedeniyle cezaevine girişlerin durdurulduğu öğrenildi. 50’den fazla mahkûm ve tutuklunun temaslı olarak koğuşlarında izole edildiği belirtilirken, cezaevinde panik yaşandığı öne sürüldü. Mahkûm ve tutuklulara ziyaret kısıtlaması getirilirken, sadece eşya teslimi yapılıyor. Mahkûm ve tutuklular koğuşların sağlıklı olmadığını, iddia ederek binanın tutulur bir yanı olmadığı anlattı.

“Burada şartlar çok kötü”

KIBRIS HABER’e ulaşan bazı mahkûm ve tutuklular cezaevinde koşulların çok kötü olduğunu sürdü. Mahkûm ve tutuklular için yatacak yer kalmadığını, koridorlara kadar balık istifi şeklinde kaldıklarını iddia eden mahkûm ve tutuklular tüm dünyada pandemi sürecinde cezaevleri için uygulanan şartlı tahliyeleri örnek gösterdi.  2020 yılı mart ayı itibarı ile sürecin onlar için daha da zorlandığını anlatan mahkûm ve tutukluların birçoğunun kronik rahatsızlığı olduğunu kaldıkları 55-60 kişilik odalarda sağlıklarının daha da bozulduğu belirterek, “KKTC Merkezi Cezaevini kimse görmüyor. Burada suç işlediğimiz için bulunuyoruz ama şartlar ve konum insanlık onuruna yakışmıyor” dedi.

Hastalık yuvası… Mahkûm ve tutuklular gergin…

Koşulların berbat olduğunu öne süren mahkûm ve tutuklular salgın nedeniyle büyük tedirginlik yaşadıklarını, herkesin iç içe yaşadıklarını söyledi. KIBRIS HABER’e ulşan mahkûm ve tutuklular kaldıkları koğuşlarda farelerin kol gezdiğini 650’ye yakın kişinin yaşadığı cezaevine hiçbir devlet yetkilisinin el uzatmamasından dert yandı.

Kaynak: https://www.kibrishaber.com/kibris/cezaevinde-ziyaretler-durduruldu-h14643.html

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2021, 11:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER