DAÜ İLE ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ARASINDA MUTAKABAT ANLAŞMASI İMZALANDI

banner3

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) arasında ilerleyen dönemlerde iş birliği yapılması yönünde mutabakat anlaşması imzalandı. Anlaşma kapsamında eğitim faaliyetleri, araştırma çalışmaları ve bilimsel etkinlikler konularında iş birliği gerçekleştirilecek.

DAÜ İLE ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ARASINDA MUTAKABAT ANLAŞMASI İMZALANDI

DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, üniversiteler arasında çevrim içi olarak dün saat 10:00’da imzalanan anlaşmaya DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın ve ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu imza attı. 
Prof. Dr. Hocanın mutabakat anlaşması sırasında gerçekleştirdiği konuşmasında, söz konusu anlaşmadan dolayı mutlu olduklarını belirterek, akademik ve bilimsel etkinliklerde ortak çalışmalar yapacaklarına inandıklarını bildirdi. Prof. Dr. Hocanın, anlaşma sonrasında DAÜ Mimarlık ve Mühendislik fakültelerinin yanı sıra diğer fakültelerin de atılım yapmak isteyeceğinin altını çizdi. Eskişehir Teknik Üniversitesi ile imzalanan anlaşmanın ileride yapılacak olan iş birliklerine zemin oluşturacağını aktaran Prof. Dr. Hocanın, anlaşmanın her iki üniversiteye de hayırlı olmasını temenni etti. 
ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Döğeroğlu da konuşmasında, anlaşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
DAÜ MİMARLIK FAKÜLTESİ ÖN ÇALIŞMALARA BAŞLADI
DAÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Ulaş Dağlı ise Mimarlık Fakültesi olarak ön çalışmalara başladıklarını ve ilerleyen günlerde çalışmalarını daha da genişleterek adımların atılacağını bildirdi.
İmza töreninde; DAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Demirel, Doç. Dr. Deniz İşçioğlu, ESTÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Servet Turan, Prof. Dr. Gürsoy Arslan, DAÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Ulaş Dağlı, ESTÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Çabuk, DAÜ Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ali Hakan Ulusoy, ESTÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Tanışlı, DAÜ Uluslararası Akademik İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Nilgün Suphi, ESTÜ Uluslararası İlişkiler Birimi Müdürü Prof. Dr. Saye Nihan Çabuk ve ESTÜ Kurumsal İletişim Sorumlusu Prof. Dr. Abidin Kılıç da yer aldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER